Wpis z mikrobloga

czym się zajmujesz?


@MshL: Twoją maaaaaaaaaaaaaaaaaaamąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą


kogo masz na myśli pisząc "kapitalista"?


@MilionoweMultikonto: fakt, kapitalista w formalny znaczeniu to właściciel kapitału, akurat mam na myśli zwolennika kapitalizmu, to nie to samo prawda, ale posłużyłem się pewnym uproszczeniem.

A kto jest, ten nie ma hajsu. No chyba, że nie swój


@TestoDepot: Piszesz o kapitalistach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kolega pewnie nie pracuje że tak chce rozdzielać
w końcu to oni pierwsi swoje czerwone łapska wyciągają po cudze i "dej"


@TestoDepot: Ale to kapitaliści wyciągają chciwe łapska po cudze, kradnąc wartość dodaną nie swojej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta, bo właściciel firmy powinien stać i #!$%@?ć przy taśmie jak cała reszta, wtedy by się należało?


@TestoDepot: Niekoniecznie na taśmie, ale nie powinien być właścicielem, jeśli nie potrafi samodzielnie operować wieluset-osobową firmą to
to kapitaliści wyciągają chciwe łapska po cudze, kradnąc wartość dodaną nie swojej pracy


@Gaku745: no tak przecież powinien zainwestować w firmę na przykład kilka milionów pln i sprzedawać swoje produkty bez zysku bo TO NIE JEGO PIENIONDZE DEJCIE ROBOTNIKOM TYLE SAMO CO JEMU REEEE KRADZIEŻ REEE

ale nie powinien być właścicielem


@Gaku745: bo tak mówi wykopek, który sam chciałby być takim właścicielem ale niestety kapitał nie ten ( ͡°
po co tagujesz te swoje wysrywy tagiem #libertarianizm?


@pxxxxr: Bo libertarianizm to lewicowa ideologia oparta na wolnościowym, anarchistycznym socjalizmie.

no tak przecież powinien zainwestować w firmę na przykład kilka milionów pln i sprzedawać swoje produkty bez zysku bo TO NIE JEGO PIENIONDZE DEJCIE ROBOTNIKOM TYLE SAMO CO JEMU REEEE KRADZIEŻ REEE


A po co ma inwestować jedna osoba kilka sasinów? Nikt nie powinien oczekiwać takiego heroizmu od jednej osoby. O
owszem, tu się mogę zgodzić, choć subiektywnie dla mnie jest ona bardziej centrową. natomiast nie rozumiem, dlaczego sądzisz, że jest oparta na anarchizmie i socjalizmie xDDD a no tak. kolejny, bezbekowy troll.


@pxxxxr: Wielu anarchistów, widząc negatywny charakter definicji “anarchizmu” używa innych nazw, ażeby uwydatnić nieodłącznie pozytywny i twórczy aspekt swoich idei. Najbardziej powszechnie używane są nazwy “wolnościowy socjalizm”, “wolnościowy komunizm”, “libertariański socjalizm” i “libertariański komunizm”. Dla anarchistów, libertariański socjalizm, libertariański