Wpis z mikrobloga

Jaki ten kraj jest #!$%@?. Serio. Im jestem starszy tym bardziej to widzę.
Wszystko robione tylko tak żeby było, że jest i #!$%@?.
Boli Cię ząb? Oj, oj ale co z tego, że płaci pan składki, 5 nie są refundowane.
Okulary? Jasne, damy Ci dopłatę. Do 6 dioptrii 17.50 na jedno oko. Czyli #!$%@? większość ludzi więcej zapłaci za dojazd do tego NFZ niż dostanie.
Dziury na ulicy? Spoko kiedyś zrobimy remont, ale teraz robimy ulice obok, bo jak kładliśmy asfalt rok temu to nie było kasy na wymianę infrastruktury dostarczającej media i robimy wszystko od nowa. Na rocznym #!$%@? asfalcie.
#nfz
#zdrowie
#gownowpis
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@Gigamesh: Polska w sensie ludzie w Polsce. Przecież to ludzie tworzą prawo, ludzie decydują o wysokości podatków i na co one idą, ludzie grzeją stołki w NFZ, ludzie siedzą w urzędach i decydują o tym, które drogi i w jakiej kolejności będą remontowane. #!$%@? postsowiecka mentalność bylejakości i odwalania swojej pracy jako tako plus cwaniactwo często przekazane przez starsze pokolenie "radzące" sobie w ten sam sposób w czasach komuny. Nie wiem
kod@wi3hu: z tymi okularami to całkiem zabawne, jeszcze trzeba dopisać że żeby na NFZ ktoś nam wzrok zbadał to z 3msc trzeba czekać... Tak optymistycznie. Wiem jak będąc młodszym jeździłem na stare pogotowie w takich warunkach 70' badać wzrok i potem Mama się najezdzila żeby te kilkanaście złotych dostać zwrotu... Żenada. :(

Teraz jako dorosły, place co miesiąc na ten #!$%@? sporą kasę, nie korzystam z lekarzy od kilku dobrych lat,
@Gigamesh: Musi nastąpić wymiana pokoleniowa. Obecne 30-latki to już inni ludzie. Erazmusy, angielski od dziecka, gry on-line z ludźmi z całego świata... Trochę starsze pokolenie (tak max do 50) tak pół na pół - ci co pracują w korpo chcąc nie chcąc kontaktują się z obcokrajowcami choćby i zawodowo, ale sądzę, że i tak większość ma pojecie co się dzieje na świecie. Powyżej 50 to już loteria... Oczywiście w każdej grupie
@wi3hu: Co do zasady składki powinny być głównie na medycynę interwencyjną, od tego głównie są i to nadal nie działa sprawnie. Inne bajery lepiej aby były płatne (a pacjent "dostał pieniądz do reki"), w przeciwnym wypadku mamy do czynienia z patologią, kiedy to lekarze świadczący lepsze usługi, lepsze łatanie nie mogą funkcjonować bo jest strukturalny nakaz oszukiwania klienta.
@wi3hu no ja od dawna mówię, że Polska to jest taki kraj, w którym wszystko się robi na #!$%@?, byle by odhaczyć, że zrobione i pora na cs'a. Na #!$%@? to gimbus może zrobić na kolanie zadanie z przyrki, a nie państwo budować.
@wi3hu Wiem o co chodzi( ͡° ʖ̯ ͡°) Sama swego czasu musiałam nosić gorset, który jest refundowany... do ceny sprzed kilku lat, czyli w rzeczywistości kosztuje 600 zł. Cyrk na kółkach, ale odkąd mieszkam za granicą, przestałam mówić o Polsce: "ten kraj jest #!$%@?". Każdy kraj jest #!$%@? na swój sposób. W Danii dentysta w ogóle nie jest lekarzem, tylko czymś w rodzaju luksusowej usługi estetycznej. Innymi słowy