Wpis z mikrobloga

Zawsze marzyłem by mieć swój własny kantor. Zajawka zaczęła się już od dzieciństwa kiedy dostawałem na urodziny/imieniny banknoty USD, Euro, funty, korony słowackie itp. Jako mały dzieciak interesowałem się też kursami walutowymi xD

Czy są tutaj jakieś Mirki prowadzący small-business kantorowy w Polsce? Czy to się opłaca? Chciałbym moje marzenie zrealizowaź jako poboczne źródło dochodu, bo mam kasę i nieruchomości by to zrealizować.

#biznes #kiciochpyta #kantor #waluty #dzialalnoscgospodarcza
Pobierz j.....6 - Zawsze marzyłem by mieć swój własny kantor. Zajawka zaczęła się już od dzie...
źródło: comment_1603633261U6ii9ed11tYoeXyfvaio6W.jpg
  • 10
@jogurcik666: W czasach pandemii ponoć się nie opłaca, bo dużo ludzi traci pracę na zachodzie, przyszłość jest niepewna i w efekcie jest zbyt mały przepływ pieniądza na zasadzie kantor-klient. Kantory są opłacalne w miejscach, gdzie masz dużą emigrację wracającą do kraju na weekend, albo w miejscowościach przy granicznych. Do tego kwestia turystyki która też leży i kwiczy, więc to zmiejsza popyt na pieniądz z zagranicy.
@jceel:

kto dzisiaj wymienia pieniądze w kantorze mając do dyspozycji internetowe

gangusy i mieszane typy xD no i przeciętni ludzie którzy chcą kupić ~1-2k euro na wakacje czy coś

@pawel-wilk: nie doceniasz też wielkości szarej strefy działającej w krajach. Taki emigrant pracujący na czarno w UK/Niemczech przyjeżdzając do Polski woli wymienić kasę w kantorze stacjonarnym niż wykazywać dochód internetowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jogurcik666: a gdzie ten lokal? Najciężej jest z pracownikami by nie kradli. Ale popyt jest grunt to sie dobrze reklamować by łatwo znaleźć było. W sklepach nawet i 2x2 siedzą więc co za różnica