Wpis z mikrobloga

#warszawa
#nieruchomosci

Mirasy, mam pytanie co do rynku wtórnego.

Jak to jest z cenami, czy generalnie te nieruchomości schodzą za ceny wystawiane na portalach, czy to się schodzi z cen przy negocjcacjach?

Np. sprawdzam sobie pożądaną przeze mnie lokalziację, czyli Bielany, średnie ceny wychodzą po 12 tyś za m2 plus do tego 30/40 tyś za miejsce postojowe.

To są normalne ceny teraz? Doliczając do tego 2% PCC, plus jeżeli nie jest to oferta prywatna to pośrednik wyciąga łapy po kolejne opłaty.
  • 21
średnia niewiele mówi


@czlowiek_maupa: Dla kogoś kto nie rozumie jak działa średnia to rzeczywiście może to niewiele mówić.

mieszkań gdzie developerzy


Ale wiesz, że mówimy o rynku wtórnym a nie pierwotnym?

bo zawyżają ją transakcje na kilka-kilkanaście mieszkań gdzie developerzy dają duże upusty,


@czlowiek_maupa: Na rynku pierwotnym różnica w WWA w 2020 pomiędzy ofertowymi cenami a transakcyjnymi to 9,7%
@czlowiek_maupa: Ja pisałem jaka jest sytuacja na rynku bo o to pytał op. Ty przyszedłeś jak janusz i przypieprzasz się ze swoimi gówno teoriami które:

-są nieprawdziwe i są zwyczajnie kłamstwem.
-w ogóle nie odnoszą się do rynku o który op pytał. Innymi słowy on o samochodach ty o motorach.

Po czym pierdzielisz coś o tym jak ile ty jesteś skory zejść co jest debilizmem który nie ma nic do rzeczy
@MolestaEwnement: pamiętaj, że te 15% średnio to jest dla 2020 który jest dosyć dziwnym rokiem na rynku nieruchomości to raz to dwa że to średnia dla całej Warszawy. W dodatku dla wszystkich nieruchomości. To ile ci się uda tak naprawdę wynegocjować zależy od lokalizacji i typu nieruchomosci. Im większy metraż tym łatwiej będzie ci więcej wynegocjować bo mieszkania większe z reguły są mniej płynne i jest z czego schodzić. W lokalizacji
@wojteksrz: wybacz ale nie będę po wieczorze tego ogarniał zwłaszcza dla kogoś z internetu. Dane dotyczące cen nieruchomości masz w publikacji NBP w zakładce publikacje/rynek nieruchomości. Jest tam plik xls w którym masz ceny nieruchomości na rynku w wtórnym i pierwotnym w rozbiciu na ofertowe i transakcyjne w ujęciu kwartalnym bodajże od 2002 roku lub coś koło tego. Masz ceny dla największych miast wojewódzkich i Warszawy. Dwie formuły i sobie ogarniesz