Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#protest #aborcja
Dajcie jakiś materiał żebym wyrobił sobie zdanie.

Rozumiem, że tk wydał wyrok że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją i od tego momentu (?) jest zabroniona.

Rozumiem że protestujący oczekują zmiany konstytucji? Czy czegoś innego?
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chlopiec_z_drewna: no dobrze, rozumiem, że chodzi Ci o słowo 'wyrok' zamiast 'decyzja'?
Ja w tym wpisie proszę o wyjaśnienie co mogą z tym zrobić rządzący i jakie są postulaty protestujących. Generalnie czy prostestujacy mają jakikolwiek plan poza hasłami na kartonach, bo do obalenia rządu trzeba jednak więcej niż nakładka na profilowym na fb i krzyki pod kościołem.

Nie mam zdania w temacie protestów, a wiele wskazuje na to że powinienem

@
Rozumiem, że tk wydał wyrok że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją i od tego momentu (?) jest zabroniona.


@BlackFett: Przepis ten będzie zabroniony dopiero od dnia ogłoszenia "decyzji" organu Trybunału Konstytucyjnego w dzienniku urzędowym RP.
@BlackFett:
Ludzie protestują bezsilnie i nie licz, że coś ugrają.
Ale decyzja o naruszeniu dotychczasowego status quo aborcyjnego na początku drugiej fali koronawirusa, gdy praktycznie ma miejsce lockdown to niesamowita porażka rządu.
Może miała na celu jakieś odwrócenie uwagi, lub wykorzystanie momentu gdy uwaga społeczna jest zwrócona gdzie indziej. Albo to anarchia i niesubordynacja w samym obozie władzy wbrew jarkaczowi i vatuszowi.

Ale konsekwencje będą duże i dla rządu i dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@incydent_kakaowy:

Ale konsekwencje będą duże i dla rządu i dla kościoła.
No właśnie mam spore wątpliwości. Jak kolega wyżej zauważył to taka typowo polska rewolucja. Bez planu, postulatów, przygotowania, organizacji... Nie wiem o jakich konsekwencjach mówisz zatem. Może przy następnych wyborach ale do 2023 większość zdąży zapomnieć. Dodatkowo protestując w ten sposób TVPiS będzie miał materiału na długie miesiące, żeby siać propagandę
@BlackFett:
to pierwsze w III RP wystąpienie tak otwarcie wrogie wobec Kościoła Katolickiego
jakaś epoka się właśnie skończyła

W najlepszym interesie Kościoła było w tym momencie nie wychylać się ze względu na sprawy wykorzystywania seksualnego, w tym na to co Dziwisz ignorował. To co się teraz stało wygląda jak jakaś dywersja ze strony rządu wobec Kościoła.
Tylko to niezrozumiałe bo uderza to też w rząd który powinien uspokajać nastroje w związku