Wpis z mikrobloga

@Hiczkax: chodzi o to, że aby uzyskać zwolnienie musisz mieć rozpoznanie. Jak masz objawy (więcej niż tylko utarta węchu i smaku) to wpisują ci nawet J06 na tymczasowe zwolnienie, ale na kwarantannie pracodawca ma ci zapewnić prace zdalną jak nie może to zwolnienie administracyjne od sanepidu.
@Jasmonowayy nie mam pojęcia jak to jest, ale bliska mi osoba dostała "izolacje" na dwa tygodnie z ostrym stanem grypy/covid. Nie została zgłoszona jednocześnie do sanepidu (najprawdopodobniej), a uzyskała zwykle l4 leżące na dwa tyg. Lekarz na teleporadzie nie przepisał antybiotyków bo stwierdził, że to może być covid.
@Hiczkax: z tego co wiem, a mam w rodzinie i w znajomych pracowników służby zdrowia to izolacja jest nakładana dopiero po pozytywnym wyniku testu, kwarantanna zaś od kontaktu lub podejrzenia, na kwarantanne nie ma zwolnienia jeśli nie ma się objawów, pracodawca ma zapewnić prace zdalną, a jak nie ma możliwości to można ubiegać się o zwolnienie administracyjne od sanepidu. Nie wiem kiedy i kto nakładał na twoją bliką osobę izolacje, ale