•  

Rondo było złe.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #protest #warszawa

źródło: streamable.com

•  

@IreuN: no jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze robią, jest w porządku, jest git

•  

Lepsza jakość + lepszy dźwięk + cała wypowiedź, wybaczcie ᶘᵒᴥᵒᶅ

źródło: streamable.com

•  

@IreuN: to "Zepsuł się. Pech!" jest piękne

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@IreuN: pan jako mężczyzna popiera kobiety. Muszę żonie powiedzieć, że dzieci są tylko jej, bo ja jako mężczyzna nie mam nic w tej sprawie do powiedzenia. Teraz bym przeklął ale usuwają wpisy.

•  

@IreuN: Gurwa, podgłośniłem na full i zapomniałem o tym, jak włączyłem coś innego to myślałem, że szyby wywali z okna.

•  

@brednyk: ładnie nam się tu kolega przedstawił

•  

@IreuN: 'wspiera pan kobiety', kur** jakby to była tylko kwestia kobiet. Słuchać w odpowiedzi skonfundowanie, widać też nie traktuje tego jako strajk kobiet

•  

@brednyk: Może rozwiniesz? Bo jak mniemam nigdy nie dane było Ci być w związku i nawet się nie zastanawiałeś, że gdy Twoja partnerka zajdzie w ciąże i dziecko będzie chore to również będziesz musiał je wychować ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

•  

@brednyk: Rozumiem że zauważasz tylko jak mężczyźni pomagają kobietom i zamykasz oczy jak kobiety pomagają mężczyznom? Moim zdaniem można mieć również ambiwalentne uczucia do aborcji i dołączyć się tylko dlatego że ***** ***

+: Hiczkax
    •  

@IreuN: generalnie to popieram sprawę, sam byłem na proteście. Nie mogę tylko zrozumieć przeszkadzania bogu ducha winnym Kowalskim, którzy muszą przez miasto przejechać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@IreuN: przechodził Pan tędy z tragarzami? tak z tragarzami :D tak mi się z "Misia" skojarzyło

szkoda, że nie powiedział "zamówiłem już lawetę z Uralu, będzie za 6 dni"

•  

Nie mogę tylko zrozumieć przeszkadzania bogu ducha winnym Kowalskim, którzy muszą przez miasto przejechać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@cichocichy: wkurzenie ludzi niezdecydowanych. Wbrew pozorom to działa

•  

@Felonious_Gru: ale jestem zdecydowany. Tak samo jak większość ludzi, którym dokuczono. Czemu to ma służyć? Dlaczego chcecie mnie wkurzać, skoro jestem z wami?
      Jestem gdzieś umówiony i spóźniam się, ponieważ przeszkadzacie mnie, zamiast ludziom, którzy zgotowali nam ten los. Co ma wam daje wkurzenie mnie?

•  

@cichocichy: zobacz górników. Władza zgadza się na ich postulaty żeby za długo nie palili opon. Bo wtedy mieszkańcy wkurzeni bardziej zapamiętają i potem na wyborach zagłosują "źle"

•  

@cichocichy: Problem polega na tym że grzecznym protestowaniem nic się nie ugra z tym rządem. Popatrz na protesty lekarzy, sędziów, nauczycieli. Oni zrobili to tak żeby nie przeszkadzać lub przeszkadzać możliwie mało. Efekt? Zostali olani i na dokładkę obsmarowani w TVP. Tymczasem górnicy czy nawet taksówkarze? Mają to co chcieli mniej lub bardziej.

•  

@Thunderlane: @Felonious_Gru: no dobrze, ale to może niech eskalują protest koncentrując go na rządzących ¯\_(ツ)_/¯ głosowałem na inną opcję polityczną, a jestem w tym momencie podwójnie ofiarą rządzących. Myślę, że są lepsze sposoby na przemówienie rządowi do rozsądku.

•  

Myślę, że są lepsze sposoby na przemówienie rządowi do rozsądku.

@cichocichy: no właśnie nie ma, ostatnio zmarnowaliśmy szansę

+: Devilus
    •  

@Felonious_Gru:
      Bo przecież PiS-PeŁo jedno zło... i mamy to, co mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Wezwać lawetę na koszt pacjenta. Zobaczyć czy spisane oświadczenie i wkroczyć do akcji.

+: jakop52
    •  

@Reiter Ależ jesteś sprytny, że też ktoś wcześniej nie wymyślił teleportacji lawety przez pół miasta w którym ruch stoi już jakiś czas i dojazd jest niemożliwy.

Jakie oświadczenie? Mają napisać na kartce "oświadczam że zepsuło mi się auto"? Kto ma mu udowodnić, że auto nie jest popsute? Policja? Jak to widzisz?

•  

@Hiczkax: Dlatego należy przestać bawić się z protestującymi i ich rozganiać. Manifestacje nie są zgłoszone, nie mają zgody, często jest łamany brak masek, są wulgaryzmy, akty przemocy, niszczenie mienia itp.

Czy spisali oświadczenie w sprawie kolizji.

•  

@Reiter Skąd wiesz, że nie jest zgłoszone? Po drugie protesty nie wymagają żądnej zgody. Co więcej istnieje w prawie cos takiego jak zgromadzenia spontaniczne. Konstytucją zapewnia nam prawo do manifestacji.

Od kiedy zepsute auto to kolizja?

Często? Wiesz ile zniszczeń powoduje tłum 80 tysięczny? Zniszczeń dokonują podjeyncze jednostki. Jak wygląda Warszawa po 11 listopada?

Brak maseczek nie ma umocowania prawnego żeby za to skutecznie karać i uznać za łamanie prawa.

Prosze, pokaz te akty przemocy.

Trochę piszesz jak potłuczony byleby pisać. Sam stek bzdur.

•  

@IreuN:

- "A pan jako mezczyzna wsliera kobiety?"

- "Wspieram kobiety i wspieram sprawe"

Moze do dziennikarki dotarla mysl ze nie tylko sprawa kobiet ;)

•  

Skąd wiesz, że nie jest zgłoszone? Po drugie protesty nie wymagają żądnej zgody. Co więcej istnieje w prawie cos takiego jak zgromadzenia spontaniczne. Konstytucją zapewnia nam prawo do manifestacji.

@Hiczkax: to dlaczego kibiców się rozpędza?
      Podwójne standardy? Co z ograniczeniami sanitarnymi i zgromadzeniami do 5 osób? Przecież tam często nie ma odstępów.

Od kiedy zepsute auto to kolizja?

@Hiczkax: Wydaje mi się, że w filmiku było powiedziane, że jest wypadek i sięzderzyli.

Często? Wiesz ile zniszczeń powoduje tłum 80 tysięczny? Zniszczeń dokonują podjeyncze jednostki. Jak wygląda Warszawa po 11 listopada?

@Hiczkax: Nie wiem, nie byłem i nie wybieram się na taki marsz. To, że ktoś inny robi syf nie oznacza, że można tak robić. 80 tysięcy? Pojedyncze jednostki? Za to odpowiada organizator, każdy kto tam jest i nie reaguje, to akceptuje takie zachowania. Są filmiki typu: "nie nagrywajcie tego", "ej jesteśmy na żywo" itp.

Brak maseczek nie ma umocowania prawnego żeby za to skutecznie karać i uznać za łamanie prawa.

Prosze, pokaz te akty przemocy.

Trochę piszesz jak potłuczony byleby pisać. Sam stek bzdur.

@Hiczkax: Nie będę teraz szukał filmików. Kopanie policji? Popychanie innego policjanta i zabranie mu czapki? Nie widziałeś tych filmików?

•  

@Reiter Bo kibice to dopiero agresja. Dziwi mnie ze bolą Cie wurgaryzmy kiedy to kibole zazwyczaj największa dzicz. Całe miasta zasrane Waszymi przepychankami pełnymi wulgaryzmu.

Jeszcze raz, żadne obostrzenia nie mają umocowania prawnego.

Posługuj się przykładami bo póki co piszesz jak tvp. "Policja została zaatakowana kamieniami" - kiedy to w rzeczywistości policja zaczęła przesuwać się w tłum, zabierać transparenty i wyłapywać ludzi z banerami, czego skutkiem było rzucenie kamieniami przez jednego z drugim durnia.

Nie, nie widziałam kopanej policji, widziałam za to kopiącą policję. Nie widziałam popychanego policjanata, ale widziałam popchniętą z rozmachem straszą panią. Od kiedy kibole bardziej szanują policję niż swoje kobiety? :D

•  

@Hiczkax: Dziękuję, że mnie tak nazywasz. Bardzo miło z Twojej strony. Czego mogłem się spodziewać.

Wiesz, że nie tylko obostrzenia są ważne? Nie można od tak blokować sobie miasta.
      Dodatkowo mandaty i tak są wystawiane z powodu obostrzeń.

Widziałem starszą panią, niestety moment pchnięcia jest zasłonięty, może sama skakała z łapami? Z drugiej strony wiem, że ze strony policji jest możliwe takie traktowanie.

https://youtu.be/IQCVZ6E4VQk
      drugiego teraz nie znajdę, nie mam czasu. Wszystko było na głównej.

Jak kibiców pałowano i gazowano (czasem bez przyczyny), to połowa społeczeństwa, przede wszystkim organizatorzy manifestacji klaskali brawo i krzyczeli więcej. Teraz często ludzie protestujący narzekają na policję.
      Druga sprawa, to łamiąc prawo licz się z konsekwencjami.

Ja nie popieram zakazu aborcji, protestów w tej formie również.

•  

@Reiter Jeśli ktoś przyjmuje mandat to go dostaje, nieprzyjęty jest odrzucany przez sąd.

Nikt nie blokuję miasta od tak. Blokują bo gwalcone są prawa kobiet jak i mężczyzn l. Powołujesz się na kibiców którzy blokują ulicy i wymagają interwencji policji przy okazji pierwszego lepszego meczu, a teraz strasznie przeszkadza Ci, że ktoś manifestuje w tak ważnej sprawie.

Co do nagrania... Tu też nie masz momentu od którego się zaczęło, także też nie znasz prawdy.

W takim razie jak powinny wyglądać skuteczne protesty w akceptowalnej dla Ciebie formie?

•  

@Hiczkax: Skąd masz źródło o mandatach?

Mężczyzn? Kobieta ma ostateczne zdanie odnośnie aborcji (miała), ja mogłem mieć takie samo jak ona, ale mogła zmienić zdanie lub mogła mieć inne niż ja.

Pokaż mi blokady ulic przy okazji meczu Wisły Kraków.

Dziękuję, że znowu mnie obrażasz.

Są wcześniejsze filmiki, poszukaj sobie. Dziewczyna maluje radiowóz sprejem, policjant próbował ją zatrzymać. Należy dodać, że policjant jest z drogówki i jest tam dla protestujących... pilnuje ruchu żeby nikt ich nie rozjechał.

Protestować można w innych miejscach np. rynek krakowski, zablokować można ulicę/miasto na jeden dzień, nie robić tego x dni. Najważniejsze co można zrobić, to protestować na winnych. Protestujący muszą coś blokować? To niech zablokują budynek TK, okolice mieszkań/domów ludzi z TK, PIS-u, czy Konfederacji. Chcecie konkretnie, siłowo itp? Koniec pokojowych protestów? Wojna? To jazda na odpowiedzialnych za ten syf, bo ja zwolennikiem tego zakazu NIE jestem.

•  

@Reiter Art. 97. Nałożenie grzywny w drodze mandatu. Odmowa przyjęcia mandatu. §  2. Jak wyobrażasz sobie taką równość w momencie kiedy mamy inne cechy fizyczne? Jasne, że decyzja powinna wynikać z porozumienia dwóch stron, ale nie zapominaj, że to kobieta w razie zagrozonego porodu ryzykuje życiem (!) i zdrowiem, a większość wad płodu wiąże się z dużym ryzykiem. Odwracajac sytuację, ze jadnak ządalbys aborcji, a Twoja partnerką nie - skrobanka również odbija się na zdrowiu kobiety. Rocznie z powodu aborcji umiera ponad 22 tysiące kobiet, a 45 % procent kobiet zabieg aborcji naraził na utratę zdrowia i życia. To nie jest łatwy temat, a szokuje mnie, że z taką lekkością stawiasz się na pozycji najbardziej pokodowanego. Chciałbyś brać odpowiedzialność za życie swojej kobiety?

Dotychczas prawo dawało chociaż możliwość dyskusji miedyz dwojgiem ludzi. Teraz chcąc czy nie musisz urodzić bo serduszko bije, a Ty jako największy argument stawiasz to, że faceci są w gorzej pozycji.

Blokada ulic była jednodniowa, zresztą... Tu chodzi o zdrowie i życie. Niech walczą do skutku.

•  

@Hiczkax: Czemu nie wkleisz całego, tylko początek?

Nikt nie zabronił kobiecie nie usuwać ciąży, gdy jest zagrożenie jej życia.
      Kobiety chcą decydować same, gdy nie jest to gwałt i nie jest zagrożone ich życie, to w takiej możliwości ja powinienem nie mieć konsekwencji, gdy dziecka nie chce. Dlaczego mam płacić, jeżeli decyzja należy tylko do kobiety?

Wypowiadasz się w temacie o którym nie masz pojęcia, bo nie zabroniono aborcji, gdy zagrożone jest zdrowie matki, ba nawet jeszcze oficjalnie nie zabroniono z powodu wad i chorób.

W wyniku nieodwracalnych uszkodzeń lub poważnych wad powinna decydować matka i ojciec. Jeżeli kobieta chce urodzić, a ojciec dziecka nie chce, to powinien być oczyszczony z odpowiedzialności.

Też mogę odbić piłeczkę i zacząć wypisywać podobne smuty jak ty np. rocznie ~1000 aborcji jest z powodów, które chce zabronić TK. Oj, biedne kobiety, jak tak łatwo możesz pisać, to taka mała liczba.

Niech walczą pod domem osób z TK, PIS i Konfederacji. Blokady nie są jednodniowe.

•  

@Reiter nie wkleiłam ani kawałka paragrafu kotry Ci podałam. Nie wprowadzaj w błąd.

Kobiety mogą decydować kiedy jest BEZPOŚREDNIE zagrożenie życia. Zagrożona ciąża nie jest uznawane za zagrożenie życia względem prawa. Nie możesz usunąć zdeformowanego płodu choc istnieje duże prawdopodobieństwo jego obumarcia, czego konsekwencją może być sepsa.

Po drugie Ty nadal porównujesz dotychczasowy wybór kobiety nad tym, czy chce ryzykować zdrowiem dla poważnie chorego dziecka które skazane jest na cierpienie od pierwszego dnia życia do alimantow. Kobieta też nie ma i nie miała wyboru czy chce urodzić. Wyjątkiem jest cos turbo poważnego jak ZDROWIE.

•  

@Hiczkax: Nie wprowadzam w błąd. Napisałem czemu wklejasz urywek?
      Jest tytuł.

W jaki sposób dziecko z zespołem downa zagraża życiu kobiety?

PS. zaznaczam kolejny raz, że nie jestem za zakazem.

•  

@Reiter jedyną możliwą wadą płodu jest down?

Tytuł czy sugestia o czym jest przytoczony artykuł nie jest urywkiem paragrafu.

•  

@Hiczkax: Nie jedyną, dałem przykład.

Wrzuć tytuł i całość.

•  

@Reiter Sądzę, że mając dokładny artykuł jesteś w stanie go sprawdzić.

Czyli nadal nie rozumiesz. Od początku twierdze, że dwoje ludzi powinno dojść do porozumienia i decydować razem. Co więcej powinni brać odpowiedzialność za dzieciaka którego sobie strzelają i moc je usunąć jeśli zagraża życiu i jest skazane na ciężką chorobe. Nie mniej uważam, że walka o równość w aspektach których różnimy się anatomicznie jest zwyczajnie głupia, szczególnie gdy odbiera się nam, ludzią prawo do ostatniej deski ratunku.

Rozumiem kiedy facet nie chce dziecka z ciężkimi wadami. Tylko to działa w dwie strony. Skoro może na równi decydować o tym czy chce dziecko czy nie to co z kobietami które nie chcą ryzykować zdrowiem i rodzic, a facet powie ze chce? Jego decyzja przecież powinna sie tyczyć tylko i wyłącznie dziecka, a taka to również skazywalaby kobietę nadal na ryzko którego nie chce. No i gdzie wtedy ta równość?

•  

@Hiczkax: Powtórzę, że NIE jestem zwolennikiem zakazu aborcji i mogło tak zostać jak było.

Można dojść do porozumienia, ale można zmienić zdanie. Szczególnie, gdy pojawi się ciąża, przecież to wiele zmienia w życiu. Niektórzy promienieją, inni popadają w depresję. Co z tego, że ja ze swoją kobietą jesteśmy za usunięciem i w tej chwili wywiózłbym ją do Czech (czy gidze tam można robić), jak ona może zmienić zdanie w drodze i powiedzieć nie?

Jeżeli facet by nie chciał, a kobieta tak, to powinien być zwolniony ze wszystkich odpowiedzialności.
      Jeżeli facet chce, a kobieta nie - tutaj pojawia się problem. Kazać jej donosić ciążę? Bezsens.
      Nie wiem od kiedy dokładnie można ratować dziecko? ~20 + tydzień? Można by spróbować żeby donosiła, albo zwyczajnie olać temat i pozwolić jej w tej sytuacji usunąć - tutaj proponowałbym referendum.

•  

@Reiter Nigdzie nie mówię, że jesteś - choć nie popierasz protestów i mieszasz w to równość.

W tej chwili zgodnie z prawem nie możesz usunąć ciąży, gdybanie co byłoby gdyby nie ma sensu skoro nawet za obopólną zgodą tego zrobić nie możesz. Chcesz wyłączyć się z odpowiedzialności to o to walcz, ale póki nie wróci prawo które było, nawet nie masz o czym mówić.

•  

@Hiczkax: Podobno w Warszawie nadal przeprowadzają aborcje - rzecznik lub ktoś tam ważny mówił, wybacz zapomniałem kto. Chodziło konkretny szpital. Kobieta mówiła, że do ukazania wyroku TK będą na pewno przeprowadzać.

Chętnie bym poszedł, ale nie jestem miel widziany w towarzystwie organizatorów i wielu protestujących.
      Forma manifestacji mi nie odpowiada, chętnie bym dołączył, gdyby protesty były pod TK, domami posłów PIS lub Konfederacji, ewentualnie ich miejscami pracy/przebywania. Ewentualnie może być np. rynek krakowski.
      Na pewno nie będę blokował ulic, miast itp.

•  

@Reiter Tylko, że dojście pod ich domy czy siedziby uniemożliwia policja.

Sam tłum protestujących będzie utrudniał ruch bo poprostu jest ich na tyle dużo. Samo przejście tłumu od jednego domu do drugiego powoduje zatrzymanie ruchu. Często też policja blokuję już samo dojscie na ulicę na której znajduje się dom.

•  

@Reiter a protest blokady ruchu był jeden,przynajmniej na razie.

•  

@Hiczkax: Dojście pod ich domy uniemożliwia policja, więc protestujący uniemożliwiają poruszanie się po mieście ludziom nie protestującym. Rozumiem. Czemu do Pawłowicz można było dotrzeć? Widać nie wszystko blokuje policja.

Można zrobić zbiórkę pod domem, nie trzeba maszerować pół miasta, albo blokować ruchu samochodami.
      Można też protestować na rynkach.

Blokada była jedna w całej Polsce? W Krakowie nie było? Wczoraj zablokowane było całe Podwale przez protestujących.

•  

@Reiter Tam gdzie tłum tam pojawia się policja jeśli wcześniej tego nie przewidziala, a na następny dzień już z gruntu jest obstawiony budynek. Szukają możliwości, poprostu.

•  

@Hiczkax: No więc można iść na rynek i nie blokować ulic w mieście.

PS. ogólnie to maksymalnie do soboty będą protesty. Od soboty walną lockdown i będzie po ptakach.

•  

@Reiter sądzę, że ludzie nie odpuszczą tak łatwo, tym bardziej że z dnia na dzień protestuje tylko więcej osób. Dołączają się przedsiębiorcy, gastro, rolnicy, coraz więcej policji klaszcze protestującym, a służba zdrowia po godzinach chodzi na protesty żeby udzielać pomocy.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Hiczkax: Widziałem. Czy masz jeszcze wątpliwości, że w weekend, a na pewno po weekendzie będzie po protestach?

•  

@Reiter tym bardziej jestem pewna, że nie będzie

•  

@Hiczkax: To uważaj. W weekend lockdown i mandaty oraz rozpędzanie tłumu gazem i pałkami (może na koniec weekednu). W weekend wszyscy już będą się zastanawiać zanim wyjdą z domu, bo będzie lockdown i mandaty, nieposłuszni dostaną gazem i pałką, a uwierz mi, że gazem jak dobrze dostaniesz to dwa dni nic nie widzisz. Polska policja też potrafi posługiwać się pałką i jak wysiądziesz z radiowozu, to będziesz ledwo chodzić, a śladów nie będzie.

Jak to się nie uda, to zawsze zostaje im godzina policyjna, jak np. we Francji.

•  

@Reiter spotkajmy się tu w poniedziałek :)

•  

@Hiczkax: Obym się mylił. Zawołam jak coś. Dodam sobie profil do zakładek.

Powodzenia.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (7)

Prestiżowy Gruz oczywiście żyje wbrew obawom niektórych ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie jeżdżę nim codziennie 50km do pracy, póki co sprawuje się bez zarzutów. Webasto to rzecz cudowna i przewspaniała, nie wiem dlaczego byłem taki głupi i nie kupiłem auta z tym wynalazkiem wcześniej xD Za poważną robotę zabieram się w ten weekend, bo niestety poza straszną pizgawicą(a muszę ogarnąć sobie jakieś bezinwazyjne ogrzewanie do garażu na cito) w tym tygodniu też i niektóre istotne rzeczy przyszły do mnie dopiero wczoraj. Airmatic jeśli nie jest na minusie sprawuje się bardzo dobrze, na minusie po paru minutach wywali błąd i tak sobie żyje później xD Przykładowo dziś rano tył wyjebało do góry w kosmos, a przód stał normalnie XD Boli trochę spalanie, bo 15L mało nie jest( ͡º ͜ʖ͡º)

#prestizowygruz #w220
    pokaż całość

odpowiedzi (59)

Po raz kolejny widzimy incydent fekalny po prawej stronie wykopu, tutejsze niziny intelektualne nie są w stanie zrozumieć nawet 1/5 z artykułów podlinkowanych w tygodniku Neuropy więc rzucają ekstrementami niczym małpy w zoo. Podobnie było kilka lat temu gdy startował fanpage Neuropy na FB (który polecam) - odpowiedź powstała błyskawicznie, tutejszy ekspert od SEO nawet wykupił domenę, co prawda zrobiono z nią całe gówno ale w końcu liczą się intencje nie?

A jak było z zawartością konserwowego peja? Otóż jak się zapewne domyślacie był idealnie dostosowany do poziomu intelektualnego typowego odbiorcy, pic rel ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki obraz wasz i zaplecze intelektualne drogie #4konserwy
    #neuropa #bekazprawakow
    pokaż całość

odpowiedzi (37)