Wpis z mikrobloga

Widzę, że wielu panów - (trochę złośliwie) można by rzec "białorycerzy" - pozmieniało swoje profilowe zdjęcia i ochoczo wsparło feministyczne hasło, że "moja ciąża - mój wybór", "wybór, nie zakaz" itp.

A jak to jest z ich wyborem ? Otóż oni chyba wyboru nie mają - bo jeżeli kobieta zechce urodzić dziecko, to ZAWSZE ponoszą konsekwencje współżycia i przynajmniej do 18 roku życia będą musieli płacić alimenty na dziecko, bez względu, czy dziecko jest przez nich "chciane", czy "niechciane".

Ja akurat jestem pro-life i uważam, że zgodnie z nauką - dziecko nie jest ani ciałem kobiety (odrębne DNA), ani jej własnością i nie tylko facet powinien ponosić konsekwencje niechcianej ciąży (płacąc alimenty) - ale również kobieta, tzn. jej obowiązkiem jest urodzić.
Okrutne ? A co mają powiedzieć faceci, którzy nie mają pieniędzy i z powodu alimentów siedzą w więzieniu ?

Oczywiście pomoc przede wszystkim! Jeżeli to by zależało ode mnie, to w nagrodę, że kobieta np. takie dziecko z gwałtu odważyła się urodzić (jeśli nawet pozostawiłaby je w szpitalu/oknie życia) - chętnie wypłacałbym np. 1 mln zł - ale mam świadomość, że zaraz ilość "sfingowanych" gwałtów wzrosłaby x100..

#protest #aborcja
  • 1
@Zahary_pl: żenujące zachowanie. To stroszenie piórek na fb jest naprawdę żenadą. Szanuje wszystkich mężczyzn z zasięgania w social mediach którzy palcem na ten protest nie kiwnęli.