Wpis z mikrobloga

Oto cała seria tekstów biblijnych, z których wynika, że życie w łonie matki jest postrzegane jako pierwszy etap istnienia człowieka – a także jego więzi z Bogiem. On sam nas w łonie utworzył (Hiob 31,15). Bóg to stwórca twój jeszcze w łonie matki (Izajasz 44,24). Dla ludzi wiernych Bogu mądrość wraz z nimi została stworzona w łonie matki (Mądrości 1,14). Ty utkałeś mnie w łonie mej matki (…) w ukryciu powstawałem, mówi do Boga autor psalmu (Psalm 139,13.15). W łonie matki zostałem ukształtowany jako ciało w ciągu dziesięciu miesięcy (Mądrości 7,1n). Prorocy i św. Paweł mówią o swoim wybraniu i powołaniu jeszcze w łonie matki (Izajasz 49,1; Jeremiasz 1,5; Syrach 49,7; List do Galatów 1,15). #mirkomodlitwa #mikromodlitwa
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qvvb: tak daleko bym nie poszedł, że nie ma żadnego znaczenia, ale cała swoją moralność opierać na jednej książce, która ma 2000 lat to jednak jest bieda umysłowa.
katolicy zawsze selektywnie używają cytatów biblijnych, bo inaczej się nie da. Za dużo sprzeczności jest tam.


@Zetembe: Myślę, że to samo można powiedzieć o "antykatolikach". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale cała swoją moralność opierać na jednej książce, która ma 2000 lat to jednak jest bieda umysłowa.


To nie jest prawda. Chrześcijaństwo (a właściwie katolicyzm) opiera swoją moralność nie tylko na Piśmie Świętym, ale również na encyklikach papieskich,
katolicy zawsze selektywnie używają cytatów biblijnych, bo inaczej się nie da. Za dużo sprzeczności jest tam.


@Zetembe: Oczywiście, że jest dużo sprzeczności, nawet obok siebie, bo to zbiór ksiąg i opowieści różnych ludów i autorów z circa 1000 lat. Selektywnie właśnie nie można tego traktować i wiyrywać z kontekstu, bo to ma sens tylko wtedy gdy znasz całość, bo prawie każdy cytat się z czymś łączy i tylko nieliczne nie łączą
Pobierz djtartini1 - > katolicy zawsze selektywnie używają cytatów biblijnych, bo inaczej się...
źródło: comment_1603791437yDqfA9QqoK5XK2o5gTVNit.jpg