Wpis z mikrobloga

#kwarantanna #covidstatus

Ostatni tydzień spędziłem na kwarantannie, ale po zalogowaniu się na pacjent.gov.pl nie miałem tam info, że jestem objęty kwarantanną.
Gdzie można znaleźć pewne informacje kto powinien być objęty kwarantanną jeśli w szkole ktoś z kim moja córka miała bezpośredni kontakt ma wynik pozytywne, to czy sanepid kieruje na kwarantannę tylko córkę czy automatycznie wszystkich jej domowników?
  • 7
@jascen: w przedszkolu natomiast, gdzie mam drugą córkę mówią mi, że w takim przypadku kierują na kwarantannę tylko dziecko, które miało styczność z "pozytywną" osobą.
Czy tutaj nie powinno być gdzieś na stronie sanepidu zawieszone jakieś rozporządzenie etc.?
@jascen: @Emil_L:
Tylko córka ma kwarantannę. Pamiętaj, że teraz prawo stanowi się w FAQ na stronach rządowych...
https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

"Osoba, z którą mieszkam jest na obowiązkowej kwarantannie. Czy ja również muszę iść na kwarantannę?"

Nie, jeśli nie miałeś bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. Zgodnie z obowiązującym prawem osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie nie podlegają już kwarantannie, np.:

- członkowie rodziny zamieszkujące z osobą, która została kwarantannowana ze względu na