Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@Martwiak możesz rozwinąć pierwszą myśl?

W kontekście motywacji ideologicznych mówisz o działaniach władzy? Do dzisiaj myślałem że to tylko podkladka i gra pod zmianę konstytucji (z naciskiem na limit zadłużenia), ale obserwując zachowanie Kaczyńskiego i towarzystwa to faktycznie wygląda tak jak piszesz.

To o czym pisałem odnosiło się do siły reakcji społeczeństwa, której się rządzący na pewno niespodziewali. Jak myślisz, czemu protesty są aż tak duże?

Generalnie wydarzenia są dla mnie fenomenem,
możesz rozwinąć pierwszą myśl


@Eugenex: globalny ład się rozpada. Niemcy są przyparte do muru i moim zdaniem próbują rozwalić układankę jaką przygotowuje USA w tej części świata. Tak się składa przy okazji, że zgodnie z teorią konfliktów Kosseckiego, mamy teraz punkt w którym wybuchają konflikty.
https://instytuticas.files.wordpress.com/2020/09/sterowanie-estymacja-2000-2025-ix-2020.pdf

To o czym pisałem odnosiło się do siły reakcji społeczeństwa


Dokręcanie śruby zwiększyło potencjał perturbacyjny społeczeństwa, a refleksja wymuszona tematem aborcji ukierunkowała działania na dezaprobatę.
Martwiak - > możesz rozwinąć pierwszą myśl

@Eugenex: globalny ład się rozpada. Nie...

źródło: comment_1603838898MKjEwHlgkUMzqaX7w23NvQ.jpg

Pobierz
via Android
  • 1
@Martwiak i to że prezes TK mieszka w Niemczech, mąż jest ambasadorem Niemiec to nie tylko zbieg okoliczności?

A jak oceniasz reakcje PiS? Jest w tym jakaś logika, czy to ignoranci, którzy nie wiedzą jak zareagować, żeby protesty i nastroje społeczne stłumić?
@Eugenex: niemieckie służby lubią podstawiać "swoich" jako agentów innym stronom. Myślę, że to nie przypadek.

PiS ma problem z homeostazą rozproszoną, nie ma jej. Partia wodzowska zabija oddolną inicjatywę, wszyscy czekają na polecenia. Wychodzi brak doktryny i kadr.

Można jeszcze zadać pytanie jaki jest cel organizatora PiS, bo zgodnie z twierdzeniami o sprzężeniach zwrotnych można wykorzystać niepokoje do ich realizacji. Na przykład, nałożyć silniejszy bodziec na istniejący bodziec i przesterować reakcję