Wpis z mikrobloga

@dom3ll: wydaje mi się, że algorytmy to liczą na podstawie jakiejś średniej. Jak jeździłem z średnim tętnem ~160 pokazywało mi podobnie do tego co teraz bez tętna.
U mnie też była nadwaga ale trochę mniejsza. Jak chcesz schudnąć to jeździj i tyle, waga sama spadnie o ile będziesz przy tym jadł normalnie. Jak będziesz sobie wkładał do głowy, że spaliłeś 4000kcal i zjesz po tym kebaba i pizzę to nie tędy
@dom3ll: to tylko gratulować wytrwałości :)
Te spalone kalorie w aplikacjach to moim zdaniem są orientacyjne i nie ma co na nie zwracać uwagę. Możesz zrobić test, przejedź godzinę z różnymi średnimi prędkościami, nie zdziwię się jak wartości będą zbliżone.
@dom3ll: Ogólnie im mniej danych dostarczasz tym algorytmom tym bardziej dane z kosmosu wywalają.
Jak nie dasz pulsu to jest powalone totalnie.
Jak dasz puls to już lepiej.
Dorzuć do tego temperaturę otoczenia i już jest gitez.
A dorzuć do tego jeszcze pomiar mocy to już w ogóle dostaniesz dość precyzyjne dane.

Średnie HR też nic nie mówi bo możesz mieć próg tak ustalony że to HR to będzie Twoja późna
@Wyrewolwerowanyrewolwer: akurat hr max jakie u siebie widziałem to 196, takie tez mam ustawione w stravie. Temperatura wyświetla mi się na moim lezyne ale nie wiem czy jest przesyłana do stravy chyba ze da się to gdzieś z gpx wyczytać. Niestety pomiaru mocy brak..
A dorzuć do tego jeszcze pomiar mocy to już w ogóle dostaniesz dość precyzyjne dane.


@Wyrewolwerowanyrewolwer: z miernikiem to mu poda dokładnie ile "spalił", kaloria to energia więc z licznika watów dzieli w uproszczeniu przez 4 i ma kalorie potrzebne do wykonywania tej pracy na sekundę
(1 cal = 4,1868 J, 1W = 1J/s)

@dom3ll: jak spaliłeś 4k cal to w uproszczeniu średnio jechałeś 4h na 100W, lub 2h na
@dom3ll: w tym drugim przykładnie mi wychodzi około 320kCal jakbym nie liczył, a to dość duża różnica, o ile pierwszy przykład wychodzi podobnie to nie mam pojęcia czemu tak w drugim