Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie cel uzbierania 270 000 PLN na zakup Tesli. Szczerze mówiąc, myślałem, że zajmie to jakieś minimum 3-4 lata. Tymczasem ta kwota uzbierała się w 551 dni, z "małą" pomocą Elona i jego pracowników.

  na ten moment mój google docs mówi mi, że bieżąca wartość moich akcji to:

  270,097.93 PLN (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  tak jak jednak pisałem ostatnio...

  TO NIE KONIEC TEJ AKCJI

  bowiem, w między czasie zaktualizowałem target z 270k PLN na 330k PLN. Wcześniejszy niższy target bazował na cenie amerykańskiej, bez polskiego podatku VAT. Obecny też nie jest dokładny, bo Modelu Y nadal do polski nie da się zamówić i bazuje na cenie Modelu 3, oraz różnicy pomiędzy tymi różnicami na innych rynkach. Cel 330k też nie jest ostateczny... bowiem jeszcze w sumie będę musiał uwzględnić podatek belki... którego na ten moment musiałbym zapłacić: 197,24 Bombelków (1 bombelek = 500zł). W następnych wpisach cel będzie zawierał też już wyliczenia na podatek :)

  Do tego wpisu nie wołam ludzi, bowiem nie dokupiłem w między czasie żadnych akcji. Generalnie pomyślałem, że kilka osób może zainteresować, że "teoretycznie" kwota została już uzbierana ;)

  Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 2005 (+43)
  Liczba osób, które chcą być wołane do kolejnych wpisów z update'ami: 559 (+364)

  pokaż spoiler Przy okazji, ponownie zastrzegam, że i tak na 100% nie jestem pewien, czy kupie to auto :P Oboje z żoną pracujemy w 100% zdalnie... a nowe autko przyda nam się za 2-3 lata. Więc ponownie... będę się zastanawiał na serio, jak już całą kwotę będę miał do dyspozycji... a i sam auta nie kupie wcześniej niż jak skończą budować fabrykę w Berlinie... Do tego i tak trochę na 100% bym odczekał, bo nie chcę brać pierwszych sztuk z taśmy ;) (na to i tak nie miałbym szansy ;) )


  #tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
  pokaż całość

  odpowiedzi (113)

 • avatar

  #bitcoin #rozdajo
  Jako, że wzgardziliście pełną pulą ( https://www.wykop.pl/wpis/53738829/no-dobra-panowie-i-panie-gotowi-na-naprawde-potezn/ ) ogłaszam rozdanie 0,01BTC. Losowanie za 24h. Powodzenia!

  odpowiedzi (91)

 • avatar

  Jak pokazałem listę części w InterCarsie, które muszę kupić to mnie od razu z prezesem na grę w golfa umówili.

  #prestizowygruz

  odpowiedzi (89)