Wpis z mikrobloga

Cześć,

Dotychczasowy komputer nie daje rady i w związku z tym składam komputer stacjonarny do biura (internet, office, teams, drukowanie etc.). Mam monitor 1080p po DVI. Zainstalowany będzie windows 10, internet po kablu.

Procesor AMD Ryzen 3 3200G 500,00 zł
RAM Patriot Viper 4 8GB 3000MHz CL16 165,00 zł
Płyta gł ASRock B450 PRO4 369,00 zł
Zasilacz SilentiumPC Elementum E2 350W 80 Plus 135,00 zł
Obudowa SilentiumPC Armis AR1 100,00 zł
Dysk Crucial MX500 500GB 2,5" 265,00 zł

RAZEM 1 534,00 zł

Czy taki zestaw będzie ok? Zasilacz ok? Mocno zależy mi na kulturze pracy.

#komputery #komputer #skladamkomputer #pc
  • 14
Mam Cruciala na płycie Tomahawk 450 w porywach osiąga połowę deklarowanej szybkości. Dokupiłem Samsunga EVO 860 i bije Cruciala jak chce. Dla uwagi: max transfer Crucial 270 MB/s, Samsung 450 GB/s. Nie widzę karty graficznej w zestawie. Zasilacz słaby. Mało pamięci - teraz starczy, ale sam W10 z Chrome zabiera lekko 4 GB, a wszystko puchnie niemiłosiernie. Jeśli to możliwe, weź 2x 8GB

edit: już widze procek z integrą grafiki
@marek-sisey-tymoszczuk: dzięki, zastanowię się nad dopłatą do ssd samsunga. Dokładnie, chcę używać integry i myślę, że to wystarczy do tych zastosowań. A co do zasilacza możesz coś doradzić, co nie będzie dużo dużo droższe?
@Zsefff: @marek-sisey-tymoszczuk: A do czego niby ci potrzebny większy zasilacz? Jak cały ten zestaw z 100W max weźmie.

Uwaga dotycząca dysku - mam ten sam model i takie wartości jakie podają w recenzjach również osiągam. Powyżej 270 to ja na starym MX100 nawet dobijam. Coś masz nie tak, do tego - po co dopłacać skoro nawet SSD pod SATA2 wystarcza do pracy biurowej?

Zestaw OK ale pytanie na ile lat
@marek-sisey-tymoszczuk: Wejść w specyfikację każdego podzespołu, sprawdzić pobór mocy i podsumować. Na oko podliczyłem AMD 65W + reszta po 5-10W max (przy pełnym obciążeniu)
@Zsefff: To już jak wolisz, przy zastosowaniu biurowym to będzie bez znaczenia ale przy włożeniu 4 modułów może być ciężej ustabilizować je na wyższym taktowaniu (co z sumie nie ma znaczenia bo to i tak Zen+ + kostki 3000)