Wpis z mikrobloga

#freeganizm
Dawno mnie na tym tagu nie było, ale dziś trafiły się łowy, którymi mogę się pochwalić. Trzy kartony kit katów, melony, pomidory, awokado, sok pomarańczowy, cukierki pudrowe i wkładki higieniczne. Tych ostatnich raczej nie użyję zgodnie z przeznaczeniem, ale może do czegoś się przydadzą.

Wszystko znalezione w wiacie śmietnikowej dużego marketu. Było tego oczywiście dużo więcej, ale nie byłabym w stanie wszystkiego unieść.

Wiem, że "jedzenie śmieci" jest dość kontrowesyjne, ale zapewniam że żadna z tych rzeczy nie jest zepsuta. Dla mnie nie są to śmieci. Powodem masowego wyrzucenia kitkatów jest to, że mają napis "najlepiej spożyć przed 10.2020" a od dwóch dni mamy już listopad więc hyc do wora wór do śmietnika.

W naszym kraju wyrzuca się wiele jedzenia, a wraz z nim plastikowych opakowań w których jest to jedzenie, które nigdy nikomu nie posłużyły.

#chwalesie #zerowaste #ekologia
Pobierz kjut_dziewczynka - #freeganizm
Dawno mnie na tym tagu nie było, ale dziś trafiły się ...
źródło: comment_1604348370qXmCqfbaWA9BUgFOXxFjhF.jpg
  • 36
@kjut_dziewczynka: Co ty zrobisz z tyloma kitkatami XD

Kiedyś wracając późno znalazłem w parku koło mieszkania rozwalone pudło pełne gotowych posiłków w pudełkach zamkniętych, jakiś ryż z ciecierzycą niby indyjski (a może to kurczak był, nie pamiętam). W każdym razie nabrałem tego ile się na ręce zmieściło, przez tydzień żarłem ten cholerny ryż żeby się nie zepsuło aż później patrzeć już nie mogłem, ale co zaoszczędziłem to moje ( ͡
@kjut_dziewczynka: Na logikę to wiem, że tak jest, ale co z tego? Kiedyś miałem tak ze sprzątaniem śmieci np. nad jeziorem czy w lesie, a teraz jak idę na spacer to już czasami jaj etatowy sprzątacz łażę z workiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś z koszami będzie podobnie :)