Wpis z mikrobloga

1. bonć mno
2. twoje bmw zaczyna wydawać nowe dźwięki
3. zlokalizuj przyczynę
4. na bank rolka napinacza paska od klimy, bo jak zdjąłeś pasek od klimy to cisza
5. kup nową rolkę
42. rolka do bmw 100zl i to w sklepie specjalizującym się w bmw bo wszędzie indziej zaczyna się od 170 za zamiennik marki cing ciąg XD
44. odpalasz tisa (dokumentacja do bmw) i patrzysz jak się wymienia tą roleczkę
7. hmm proste trzeba wejść pod auto jedna śruba cyk fuch po robocie, podejmuje wyzwanie
9. wchodzisz pod auto zdejmujesz plastiki z dołu, o jest śruba
10. wychodzisz spod auta, demontujesz plastiki z góry, wiatrak, zdejmujesz pasek klimy
11. wszystko idzie aż za dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
13. powrót pod wóz
15. śruba nie chce puścić, nierówna walka trwa 50 min XD
17. puszcza, rolka nie chce wyjść, kolejne pół godziny mocowania się z rolką której nikt nie ruszał od 19 lat
22. wyszła, montujesz nową, składasz auto do kupy która umożliwia odpał
33. odpalasz chwila prawdy czy mogę się nazywać fachowcem
24. bez różnicy XD
25. ma się ten fach w ręku na wymianę sprawnych części ( ͡ ͜ʖ ͡)
28. po konsultacji z kolegą który również nie jest mechanikiem tylko zapaleńcem jak ty, dochodzicie do wniosku że to jednak łożysko klimy
30. tej naprawy się już nie podejmę
8. brak profitu

a i zgubiłem klucz 17, niby starta żadna bo takich kluczy mam jeszcze z 5 sztuk na stanie. Ale gdzieś z tyłu głowy mam że mogłem zostawić to na silniku lub w innym miejscu w którym bym wolał go nie zostawić pomimo że auto sprawdziłem kilka razy

#usiebierobjakusiebie #carboners #bmw #mechanikasamochodowa #przegryw
  • 6
@rekoj: aż mi się przypomniała moja wymiana uszczelniacza na wale. Zastosowałem fachową blokadę koła zamachowego w postaci starego wiertła, które się w taki sposób złamało, że kawałek został w otworze i nie było możliwości go wydłubać bez demontażu, a zdemontować się nie dało bez wcześniejszego zablokowania ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jednak sukces, przejechałem może z 10km i nastała cisza, znaczy nie kompletna bo klima lekko daje o sobie znać ale już przynajmniej nie słyszę tego dźwięku w kabinie