Wpis z mikrobloga

Jest jakiś sposób na złączenie 2 binów (1 z filesystemem) do jednego i wgranie ich jakimś łatwym w obsłudzie narzędziem? Chciałbym udostępnić możliwość wgrywania projektu bez potrzeby ściągania IDE, kompilowania itd.
Jak narazie udało mi się wgrac biny przez flash download tool, ale to tylko dlatego, że platformio wypluło mi adress pod który go wrzuca, ale już niektórzy userzy piszą, że im nie działa

#esp8266 #elektronika #programowanie #mikrokontrolery
  • 6
@Stef444n:

Chciałbym udostępnić możliwość wgrywania projektu bez potrzeby ściągania IDE, kompilowania itd.

Taki wasz wygląd arduinowcy i windziarze w jednym

esptool.py

https://github.com/espressif/esptool

Tu masz przykład jak wgrać kilka binarek pod różne adresy

esptool.py --port COM4 writeflash 0x00000 myapp.elf-0x00000.bin 0x40000 my_app.elf-0x40000.bin
@QBA__: tool nie jest dla mnie, tylko dla userow, ktorzy nie maja wiedzy o programowaniu. Instalowanie pythona, szukanie adresu gdzie wgrac drugi bin i linia komend brzmi jeszcze gorzej niz instlowanie vscode z dodatkami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stef444n: to zrób możliwość flashowania OTA przez przeglądarkę internetową. Klient wrzuca plik z aktualizacją i się mu aktualizuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stef444n: po kolei bo nie rozumiem. Czyli masz otwarty soft do skompilowania pod Arduino IDE czy inne Platformio.
Masz też zbudowane binarki zapewne program + spiffs które można dać do pobrania.
Masz esptool.py którym można wgrać dwie binarki pod wskazane adresy. Pozostaje tylko ewentualnie skrypt/instrukcja jak wgrać po kablu.
Jak ktoś jest na tyle niesamodzielny że za instrukcją nie zrobi to trud.
Ponadto mam też jedno podejrzenie dlaczego coś może nie