Wpis z mikrobloga

G2NK PORADNIK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 2 [Zadania w mieście i polowanie]

W ramach przypomnienia - swoją rozgrywkę wraz z poszczególnymi etapami rozwoju będę opisywał pod tagiem #gothickusznik
Na wstępie wspomnę, że jako "wyzwania" będe walczył z czymś na co jestem za słaby na przykład orkowie, szkielety, będą z tego nagrania. Może kiedyś Kruk z lagą? Zobaczymy. Dzisiaj kilku łatwych bandytów, w następnej części będzie coś ciekawszego.
Będę również umieszczał w trakcie różne ciekawostki, tipy itp.

Zaczynając zadania w mieście, porozmawiałem najpierw ze wszystkimi mistrzami. U Bospera nauczyłem się od razu skórowania, u tego właśnie mistrza będę czeladnikiem, najbardziej opłacalne, nie trzeba kuć mieczy, kupować stali, ze skór (cienistworów szczególnie) jest dużo kasy.
Udałem się do Vatrasa, oddałem list, wziąłem również zadanie poboczne (handlarz bronią) i dostałem amulet ognika. Amulet średnio przydatny, jednak ognik czasami potrafi zablokować przeciwnika zadając mu kilka ciosów na raz. Zawsze można go sprzedać za 240 sztuk złota, także dobra opcja.
Wziąłem błogosławieństwo od niego, następnie poszedłem na targ do Darona. Tutaj przycebuliłem, wyrzuciłem całe złoto, powiedziałem, że jestem biedakiem, dostałem 20szt złota i poprosiłem o błogosławieństwo (10szt złota). Profit.
Tutaj ważna kwestia. Podczas rozmowy z Zurisem, gdy zapytamy go o rośliny, odpala się skrypt i pojawiają się niektóre rośliny. Rośliny obok wejścia do miasta (smoczy korzeń, goblinia jagoda), jak i szczaw królewski nieopodal kręgu przy farmie Lobarta. I w momencie pojawienia się tego szczawiu znika goblinia jagoda, która jest przy tym kręgu, dlatego trzeba ją zebrać przed tą rozmową.
Zostałem zaczepiony przez Canthara, poszedłem do Andre i wydałem go, bo go nie lubię. Po drodze jeszcze wróżba od tego nawiedzonego ze śmiesznym imieniem.
Wziąłem zadanie od Jory, zabrałem kase od Rengaru, ale nie wydawałem go straży, bo chcę być po stronie złodziei (są z tego profity, ale to w kolejnych częściach).
Znów zabawa w asasyna, pozbierałem mieszki z dachów w porcie, skoczyłem do Alrika żeby zawalczyć i wziąć questa. Po drodze zaczepiłem Laresa, pogadałem o czym się dało i tutaj protip na darmowe 200szt złota. Pytamy go o pomoc, mówimy, że potrzebujemy złota. Idziemy do Lehmara, pożyczamy 200szt złota i nie musimy go oddawać, bo Lares robi to za nas.
Poszedłem do Joru, oddałem mu pieniądze i zapytałem o miecz Alrika. W zamian za pomoc dostałem miecz za darmo.
Skoczyłem do Thorbena i Matteo, zadania wykonane.

Wycieczka z Bartokiem – dużo expa

Poprosiłem Bartoka o pomoc w polowaniu. Na początku naszej wycieczki zmierzyliśmy się (a raczej on sam) z krwiopijcami. W tym miejsu zostawiłem go w polu widzenia aby nie zniknął i przyprowadziłem mu 3 zębacze (360XP). Z wilkami musiałem trochę pomóc, bo wbrew pozorom to największe wyzwanie dla niego. Z cienistworem poradził sobie bez problemu, z orkiem również. Zanim poinformował mnie, że wraca do miasta, odszedłem od niego i przyprowadziłem mu 5 czarnych goblinów spod ogniska (400XP). Tutaj się rozstaliśmy. Ja natomiast udałem się do jaskini z bandytami NAGRANIE. Liczyłem na większe wyzwanie (kilku bantydów na raz), ale akurat tak się złożyło, że wszyscy podchodzili pojedynczo.

Po powrocie do miasta, oddałem topór orka Haradowi oraz skóry dla Bospera zostając u niego czeladnikiem.
Oddałem miecz Alrikowi, zawalczyłem kilka razy i w międzyczasie gdy czekałem aż wstanie, oberwało się obywatelowi, bo mi smrodził bagiennym zielem.

W następnej części rozdam Punkty Nauki, zdobęde pierwszą kuszę, postaram się rozwalić bandytów na moście i będzie walka z... Możecie zgadywać. Podeślę również linki do mapek z roślinami, tabliczkami, spis bonusów, gdyby ktoś nie znał położenia tych wszystkich rzeczy.

Czas gry: 1h 36min


Poprzednia część: https://www.wykop.pl/wpis/53409227/czesc-1-zdecydowaliscie-bedzie-build-najemnika-low/189415735/#comment-189415735

#gothic #gothic2 #gothic2nk #gothickusznik
kRpt - G2NK PORADNIK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 2 [Zadania w mieście i polowanie]

 W ram...

źródło: comment_1604849913gR1bQfveCCXW3PQ3KiSfbv.jpg

Pobierz
  • 9
@nowywinternetach: Trzeba odpowiednio klikać. Klikasz LPM, A lub D lub W i puszczasz od razu LPM żeby przerwać animacje. Jak chcesz podwójny cios to LPM, W, W, puszczasz LPM. Gdy klikniesz drugi raz "W" to niemal od razu puszczasz LPM. Jak chcesz wyprowadzić spam pojedynczych ciosów w przód to trzymasz cały czas LPM i bieg w bok (A lub D) i klikasz tylko W. Drugi i lepszy sposób dobry na przykład