Wpis z mikrobloga

Witam,

Mam szybkie pytanie bo czegos nie rozumiem. Sporo osob zachwala cola cole zero, ale nie znalazlem odpowiedzi dlaczego i co to daje na redukcji? Pobudza? Zapycha?

Nie wnikam w szkodliwosc aspartamu lub nie bo wpisow jest juz sporo.

Czy to chodzi po prostu o to zeby oszukac organizm gdy lapie glod (chociaz nie jest sie glodnym)?

Nigdy nie pilem tego typu napojow, jedynie woda, ale redukuje pierwszy raz i jesli to pomaga w czyms to zaczne kuracje :)

#mikrokoksy
  • 17
wytłumia uczucie głodu


@unikalny3: o #!$%@? to ja się nie dziwię dlaczego ja jestem chudo-szczupły i nie czuję parcia na żarcie
Piję coca cole zero co najmniej raz na 1-2-3 dni

Chyba trzeba odstawić xD
@offchar: Pracowalem z gosciem ktory chlal chyba ze 3 litry zwyklej dziennie, byl grubasem obrzydliwym a na dodatek jak otworzyl usta to brazowe zeby i smierdzialo tak, ze nie raz chcialem zwymiotowac gdy cos mowil w poblizu. Nie chcialbym tal miec po zero :D i ladowac chemie niepotrzebnie w siebie
nie moglem rowniez znalezc czy to zdrowe faktycznie


@azertyazerty: zasadniczo nie jest zdrowe, osoby pijące dużo napojów z aspartamem statystycznie częściej mają problemy ze zdrowiem niż osoby nie pijące takich napojów. Z drugiej strony nie ma co przesadzać, jak raz na jakiś czas wypijesz szklankę coli zero to nie umrzesz, podobnie jak będziesz ją pić przez kilka dni a potem przestaniesz. To cola zero, nie heroina.
@azertyazerty: Badań potwierdzających szkodliwość nie ma. A poleca się na redukcję, bo sporo ludzi jest zwyczajnie uzależnionych od słodkiego smaku / słodzonych napojów / gazowanych napojów.
I jeśli ktoś do tej pory lubił sobie dzień w dzień wypić literek jakiejś coli czy fanty z cukrem, to przejście na słodzikowe bezcukrowe wersje da mu jednak na redukcji dodatkowe 400 kcal deficytu.
@unikalny3: Pytanie ile to duzo? Puszka przez 3 miesiace ok? Czy to indywidualna sprawa i kazdy reaguje inaczej?

Nie chcialbym ladowac tego na sile, chociaz jesli ma pomoc bardziej niz silna wolna (czasem mam chec na slodkie mimo trzymania wysoko bialka i wegli) to czemu nie.
Puszka przez 3 miesiace ok?


@azertyazerty: jak nie jesteś schorowanym starcem to wątpię żeby to mogło zaszkodzić, ale też nie jestem lekarzem. Niemniej jednak tyle osób pije te zerówki że wątpię żeby to mogło tak szybko zaszkodzić - obawiałbym się raczej nawalania 2L dziennie latami niż 330ml/dzień.
@azertyazerty: Jeśli nie masz problemu z tym, że wbijasz za dużo kalorii słodkimi napojami, to daj sobie spokój i z zerowymi wersjami, po co marnować kasę, skoro jesteś zadowolony z wody i browarów?

(czasem mam chec na slodkie mimo trzymania wysoko bialka i wegli)

A jak masz czasami chęć na coś słodkiego, to to po prostu zjedz i zaloguj w kaloriach, których pilnujesz. Albo i raz na jakiś czas olej licznie
@unikalny3: Absolutnie nie starzec, raczej :D w pelni zdrowia. Ok sporobuje, dzieki za informacje!

@jszq: Zle chyba napisalem. Pije jedynie wode a z wegli owoce i bake rollsy. Trzymam makro jak trzeba bez chlania itp. ewentualnie wliczam. Dzieki za info, puszeczke sprobuje czasem coli zero.