•  

#monitory
    Może być jakiś haczyk?
    https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lg-ultragear-27gl850-b-27-qhd-nano-ips-1ms
    Cena niższa niż u konkurencji i do tego jakoś nigdy MM nie uznawałem za tani sklep

Z drugiej strony wciąż mnie kusi Dell S2721DGF - stówę tańszy, ta sama matryca.

•  

@lastro: No już się zmieniła cena. Było po 1912. Black Friday się zbliża.

•  

@Dzyszla Po ile był przed black fridayami, bo się obnoszę z zakupem tego modelu a wszędzie lata po 2150 teraz. Kupiłeś go w końcu?

•  

@phil-gwas najtaniej był po 1912, ale 1950-1999 już częściej widywane. Jednak rezygnuję - chyba Asusa wybiorę vg27ag1l (czy jakoś tak, nie mam na tel aktualnie spisanego). Większy kontrast przy podobnych parametrach. Dell jednak zniechęcił podświetleniem migoczącym. Wziąłbym nawet vg27a, ale... Za jasny! (Min. 120 nitów)

•  

No ja też spory research zrobiłem i mi wychodzi że najlepszy pod wieloma względami jest ten LG

•  

@phil-gwas: Jeśli chodzi o czas reakcji, to tak. Ale wadą jest katastrofalny wręcz kontrast (chyba najniższy na rynku). Asus VG27AQL1A (poprawiam się) ma gorszy czas reakcji (ale nie jakoś bardzo) za to znacznie lepszy kontrast. Pod względem oddania barw bardzo zbliżony. Jeszcze jedna wada - DP tylko 1.2, więc chyba problemy z 165MHz/10bit...

Jakby tak do tego asusa dodać tylko DP 1.4, nieznacznie ogarnąć lepiej overdrive (bo na różnych częstotliwościach różne ustawienia się lepiej spisują) i możliwości podstawki della S2721DGF to były idealny. No i ze stówę niższą cenę :/ (Wczoraj asus był po 2199)

•  

@Dzyszla: Nie rób mi teraz bani bo już miałem faworyta (╯︵╰,) Reddit, recenzenci, raw data, opinie klientów wskazują tego LGka, ta czerń to prawda ale osobiście uwielbiam dokurwione kolory i responsywność i chyba jestem gotów na ten kompomis. A ku czemu się skłaniasz?

•  

Ten DGF to ponoć jest praktycznie ta sama matryca z tego co czytałem lub podobnie performująca

•  

@phil-gwas: Tak, nowsza wersja tego, co używa LG - ciut lepszy kontrast, ale nic poza tym. Wciąż na poziomie 800:1

•  

@Dzyszla ciężko cie spingować bo zamiast dyszlem jesteś dzyszlem kek. Czyli postawiłes na DGFa :O i jak wrażenia czy jeszcze nie masz

•  

@phil-gwas: Nie, nie, postawiłem na Asusa, ale jeszcze nie mam.

PS. Bo to jest Dżyszla i nic wspólnego z dyszlem nie ma.

•  

@Dzyszla: Wkurwiłem się i pojechałem na kole po ten monitor :D So far zadowolony, w porównaniu do FHD 27 inches któego miałem to pixela tutaj nie uświadczysz, kolory palą w oczy, udało się bez bad pixeli i równym podświetleniem i so far jestem zadowolony. Dobrze mnie na FHD CPU bottleneckował, odpaliłem giere w 1440p to procek teraz chillował a GPU nakurwiało (2080s)

źródło: 20201125_105405 (1).jpg

+: Dzyszla
    •  

@phil-gwas: Mówić czy nie? Właśnie jest po 1700zł
      https://www.ceneo.pl/87778922

•  

@Dzyszla: nigdy nie byłem dobry w robieniu dobrych deali ;o

•  

@Dzyszla: ale w tej kasie to sam sobie zakurw go bo fajny

•  

@phil-gwas jednak ten kontrast mnie martwi... :( Ale fakt, znów dylemat się zwiększył

•  

@Dzyszla: Daj znać jak kupisz bo ciekaw jestem na co padnie i jak wrażenia :P

•  

@phil-gwas ok, ale nie zdziwił się, jeśli to nawet w tym roku nie nastąpi ;) ja już tak mam z zakupami takimi większymi ;)

•  

@phil-gwas: Wciąż nie kupiłem (ale pamiętam o obietnicy ;p). Jednak aktualnie ukierunkowuję się na MAG274QRF-QD głównie ze względu na jeszcze większą objętość gamutu oraz znacznie lepszy kontrast od Della czy LG.

•  

@phil-gwas: Kupiłem go. Ale jakoś powalony jakością nie jestem. Długo się nagrzewa (kolor jest żółtawy przez ok 10 min od włączenia), przy bokach obraz się ściemnia, ale nie ze względu na nierównomiernosć, ale kąt widzenia. I nie idzie tego zniwelować ustawieniem. Trochę to przeszkadza, bo jest widoczne. Straszna szkoda, że DP 1.2, przez co max jest 135MHz w 10 bitach. Ale mało gram, więc wolę tak niż te 165 MHz. IPSGlow jest w lewym górnym rogu, ale do przeżycia. Praktycznie jedno ustawienie związane ze smużeniem na sens - przy wyłączonym smuży, przy najszybszym overshot mocny. Zostaje tylko pośrednia opcja. Tak trochę słabo rozbudowane to menu. Bardzo długo szuka sygnału jak i przełącza się w tryb oszczędzania. Do pivota trochę niewygodny obrót - mogłaby być podstawa te 3 cm wyższa śmiało.
      A z plusów: stabilna jest bardzo ta podstawa. Kolory na filmach i zdjęciach świetnie wyglądają, przy zwykłej pracy trochę przejaskrawione (na razie używam kalibracji rtingsa), ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
      Ogólnie powiem tak: chyba miałem większe oczekiwania. Mój poprzedni wcale się aż taki zły nie okazuje jednak, choć był to bardzo wąsko gamutowy (89% objętości) panel, to jednak aż takich mankamentów obrazu nie dostrzegałem. Ale potrzebuję tej powierzchni roboczej jednak. Jednym słowem to tak 4/5.
      No i się dowiedziałem, że pod Win7 G-Sync nie zadziała :(

•  

@phil-gwas: PS. Pomiary: Max nierównomierność podświetlenia (przy 90 nitach): 10% (lewy bok). Kontrast - tylko 1000:1 :/ Na rtings wyszło im 1200, ale też zdecydowanie inaczej musiałem ustawić kolory, żeby dostać 6500K. Jednak duża różnica między egzemplarzami musi być.
      Nie umiałem tylko błędów kolorów zmierzyć (pożyczyłem tylko na chwilę kolorymetr) ani gamutu - trzeba by chyba do wszystkiego inne aplikacje, albo ja tego znaleźć nie umiałem :/

•  

@phil-gwas: Wyszła średnia delta 0.5. Pokrycie bardzo dobre.

źródło: monit.png

•  

@Dzyszla: kurwico Dzyszla, szanuję profesjonalne podejście i zagłębienie w temacie :D nie dziwię się już skąd tak dogłębny research przed zakupem. Ja tam po prostu szukałem relatywnie jednego z lepszych IPSów 2k 144hz do gierek :P

•  

Ja ostatnio zakupiłem ten oto telefon i boy oh boy, to jest dopiero ekran i HDR :P

źródło: 20210226_160802 (1).jpg

•  

@Dzyszla btw kojarzę Cię chyba z tagu #elektryka czy mi się zdaję :> Co robi RCD w instalacji (pytanie kontrolne) :D:D:D

•  

@phil-gwas: W najczęściej stosowanym przypadku - zabezpieczenie przed skutkami porażenia :) Ogólnie - zabezpieczenie przed 'lewym' upływem prądu z przewodu fazowego do ziemi. Zdałem? :D

•  

@Dzyszla: na SEPie by przeszło to i u mnie przejdzie :D

•  

@phil-gwas: Oj, już będzie z 15 lat, jak SEPa robiłem.
      No to jeśli tylko do subiektywnych odczuć mam sie ograniczyć to: 8h pracy nie powoduje zmęczenia (choć raczej z żadnym monitorem jeszcze tego nie doświadczyłem), pomarańczowy jest szczególnie wydatny, kolory mocno nasycone i w biurowej pracy może aż za bardzo. Ale oglądanie filmów to sama przyjemność. HDR, mimo że 400, mnie zachwyca, choć przyznaję, że jeszcze nigdy nie miałem okazji oglądać materiału HDR.
      Fabryczna kalibracja jest średnia, wyraźna różnica po kalibracji. Ale, jak wspominałem, jednak czegoś brakuje i te wrażenie ciemniejszych boków mnie irytuje (tak, jakby ramki po prawej i lewej emanowały czernią).
      I jeszcze jeden irytujący aspekt odkryłem - jak jest podłączony przez USB jeszcze, to po przejściu w tryb uśpienia zmienia się w systemie rozdzielczość pulpitu na jakąś mega niską i przestawia okienka. Jako, że ani do pivota autoamtycznie nie obraza obrazu, ani nie korzystam z żadnego oprogramowania do komunikacji z monitorem, to odpiąłem w końcu to USB.

•  

Hmm... Zrobiłem jeszcze kilka pomiarów i raz, że ten poprzedni to jakiś zakłamany chyba wyszedł. Dwa - wygląda na to, że domyślnie ustawienie monitora RGB 50/50/50 obcina jego możliwości i wszystko poniżej 100 jest tylko obcięciem.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: gamut.png