Wpis z mikrobloga

Prezydent Arcachu szczerze o tym jak wyglądała sytuacja:

"Dlaczego podpisaliśmy zawieszenie broni? Ponieważ naszym żołnierzom groziła blokada, Stepanakert nie miał innych obrońców, żołnierze byli na głównej linii frontu. Gdzie byli ochotnicy, gdzie była reszta armii świata, gdzie byli moi drodzy ludzie ze Stepanakert, którzy dziś szukają zdrajców, w Stepanakercie nie było obrońców, było tylko 1-2 setki ludzi. Było tam ponad 6 tys. mężczyzn, wszyscy uciekli. Po zdobyciu Stepanakertu otoczyliby całą naszą armię, która była m. in. w Martuni i kilka kilometrów dalej. Zapytajcie wojsko, kto ich zdradził, zdradziliśmy naród."
„Nie można było walczyć z żołnierzami w wieku 18-20 lat, tak, głównie walki toczyli 18-20-latkowie”

"1500 mężczyzn uciekło z miasta Hadrut na oczach zaledwie kilkudziesięciu sabotażystów."
„Poszedłem żebrać, błagałem, abyśmy poszli i całkowicie zniszczyli tę grupę, że to możliwe. Muszę to powiedzieć, muszę, bo już jesteśmy podzieleni, szukamy sprawców. Powtarzam, wszyscy jesteśmy winni. Takie są zasady wojny, im więcej masz ofiar i rannych, tym mniej możesz osiągnąć. Każdego dnia oddawaliśmy razem setki ofiar i rannych, ile uzupełniliśmy? Kilkadziesiąt razy szedłem na linię frontu, niektórych pokazywałem, niektórym nie, tak, była taka potrzeba, bo czułem, że armia potrzebuje tego wsparcia"

„Teraz ci sami ewakuowani ludzie szukają zdrajcy, ludzie, którzy opuścili Stepanakert, Arcach i schronili się w Erywaniu, są zdrajcami. Wiem, że wszyscy zdradziliśmy naszych żołnierzy, nie broniąc ich, nie stojąc przy nich”

#karabach #wojna #azerbejdzan #armenia
IdillaMZ - Prezydent Arcachu szczerze o tym jak wyglądała sytuacja:

"Dlaczego podp...

źródło: comment_1605113489rvBPMdFUsAhnuLJBHhzH7U.jpg

Pobierz
  • 8
@majk3l: owszem niestety właśnie zapisał się w długiej i ciężkiej historii narodu Ormiańskiego jako ten podczas którego przywódca stracono Karabach.
Gdyby posłał do walki wszystko co ma to zapisałby się jako ten który wykrwawił cała armię i przegrał wojnę.

Rozumni ludzie zrozumieją, że to był jedyny słuszny ruch, który należy docenić.


@PIERWSZY_PREZYDENT_WYKOPU: Gdyby Paszynian miał jakiś plan obronny i od razu wysłał wsparcie mogła by tam sytuacja wyglądać inaczej. Niestety cały plan polegał by 18-20 poborowych wysłać na pewną śmierć.