Wpis z mikrobloga

Tworzenie noży to nie tylko praca w kuźni. To praca dla ludzi cierpliwych, dbających o każdy najmniejszy detal. Jedną z takich osób jest niewątpliwie Stachu Nowodworski, rzemieślnik i pasjonat ornitologii. Właśnie o tej miłości do noży i ptaków porozmawiamy w dzisiejszym nagraniu.
Czy noże mogą być piękne? Jak wygląda proces tworzenia ostrza? I czym jest technika scrimshaw? Sprawdźcie nasz nowy, inspirujący wywiad.
#nisza #gruparatowaniapoziomu #rekodzielo #noze #nozeboners
Nisza - Tworzenie noży to nie tylko praca w kuźni. To praca dla ludzi cierpliwych, db...
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeGgo: kolega z filmu ma zamówień na 1.5 roku w przód. To jego główne zajęcie, ale ma też inne związane z rękodziełem. Nie jest jednak na żadnym etacie.
Matematykę zostawiam Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Knagov: i tak i nie
@Trollsky sam wycina, hartuje i obrabia. Jego noże to taki trochę jak dla architektury brutalizm. Często noze nie są w pełni obrabiane wlasnie po to, żeby pokazać ta surowość.

Według mnie wykonanie nie jest leosze ani gorsze. Jest inne po prostu. To dwa różne style.

@Nisza: nożownik to się przyjęło, że to osoba która atakuje nożem.
Ps. Włosy do utylizacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gruby_Wujo: to prawda, tak się przyjęło. Sam Nowodworski wspominał za kulisami, że termin nożownika wcześniej istniał w kontekście rzemieślnika, a dopiero później przeszedł na osobę atakująca nożem. Wciąż jednak w slownikach polskich pod pozycją "nożownik" znajdziesz rzemieślnika.
@Nisza: plusik za działalność + dałbym drugi za wspomnienie o knives.pl

ACZKOLWIEK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lubię noże, ale takie wychuchane, wydmuchane dzieła sztuki jakoś mi się leżą. Lubię rzeczy proste i niewyszukane ale praktyczne i solidne. Mój ulubiony majcher to Condor Hudsonbay Mini. Ten normalnej wielkości jest za duży. Taki trochę szpanerski. Gdybym miał używać noża takiej wielkości wziąłbym kukri. Ale mini? - krótki, szeroki, zaostrzony
Pobierz KedanKedanowski - @Nisza: plusik za działalność + dałbym drugi za wspomnienie o knive...
źródło: comment_1605371414xIPjMWUq3gnQ79mSsCCfb2.jpg