Wpis z mikrobloga

Znając życie to jest ekran oporowy


@Kryspin013: zależy ile zapłacisz, te same ekrany są dostępne z dotykiem oporowym lub pojemnościowym

a i distra linuksowe nie są dostosowane do dotyku.


distro nie musi być dostosowane, wystarczy że jest dostosowana aplikacja której chcesz uzywać
distro nie musi być dostosowane, wystarczy że jest dostosowana aplikacja której chcesz uzywać


@zetisdead: no tak tylko co zrobisz sensownego na bieda ekranie 3.5" 480x320? Dotykowy włącznik światła? Klawiaturę numeryczną?
Ubuntu bardzo dobrze wspiera dotyk


@SoundsGoodMan: Nie ubuntu tylko gnome. I wiem bo mam lapka z dotykowym ekranem. Ale po za gnome dotyk działa słabo. W kde dotyk to żart a na tym małym cudzie:
a) Nie uruchomisz gnome przy jego zasobożerności
b) gnome marnuje niepotrzebnie tyle miejsca, że uruchomienie go w takiej rozdziałce kompletnie się mija z celem

to co potrafisz zrobić, jeden zrobi sobie budzik, inny sterownik do akwarium,
No można tylko zaprzegać kilku rdzeniowy procek i system nie czasu rzeczywistego do budzika? Już prędzej bym widział jakieś pierdoły w stylu licznik subów na yt.


@Kryspin013: ale ja ci nie zabraniam robienia wizualizacji do obliczeń twojej bomby atomowej, czy modelu klimatycznego dla całej planety. Po prostu wydaje mi się,  ze taka obudowa z małym ekranem, to świetny pomysł tam gdzie RPi pracuje bez nadzoru a tylko czasem trzeba sprawdzić stan