Wpis z mikrobloga

Trochę to przerażające, że wielkie gwiazdy KSW - Materla,Mańkowski są przez Soldicia robieni jak amatorzy i tracą sporo zdrowia, gdzie wcześniej uchodzili za mega zawodników, a Materla przecież za super zawodnika w stójce i także w parterze. Wczoraj byłem aż w szoku, bo dosłownie był jak worek treningowy, nie miał pomysłu, a zapał też mu odebrały ciosy, po których błędnik mu szalał jak Julka na imprezie w krzywym domku.

KSW postawiło na bardziej międzynarodowe dotarcie i szybko nasi mistrzowie zostali zweryfikowani. Tak naprawdę to czysto sportowo jest tylko Mamed i Narkun, reszta to "stara gwardia", która jedzie na zbudowanej reputacji i nazwisku (Mańkowski,Pudzianowski,Wrzosek,Materla) + znane nazwiska ze sportu (Janikowski,Ugonoh,Kołecki).

Szczerze to jestem mega ciekawy jak rozwinie się sytuacja na przestrzeni 2 lat, no bo

Materla - 36 lat
Kołecki - 39 lat
Mamed - 40 lat
Pudzianowski - 41 lat

+Janikowski i Ugonoh z racji na swoją psychikę nie są zbyt pewnymi punktami na dłuższe lata. W tej chwili największe gwiazdy to Parnasse,Soldić,Narkun.

Wniosek? Za 2-3 lata może z tego grona nie być już nikogo, a następców po prostu nie widać. Borys jest bliżej FAME niż KSW z każdą walką, Wrzosek raczej do zapełnienia gali, ten Legierski się nie zapowiada. Jest sporo fajnych zawodników z zagranicy, ale utrzymać ten poziom na polskim rynku będzie niezwykle ciężko.

Już same zestawienia typu Mamed-Narkun x2, Mamed - Askham x2, Soldić-Materla, Narkun-De Fries o czymś świadczą. W ciemno stawiam, że Materla na 100 % zawalczy drugą walkę z Mamedem, Mamed na pewno zawalczy z Soldiciem

#ksw #ufc #mma
  • 7
100% że Materla nie zawalczy już z Mamedem.


@menthol990: Nie dość, że ta walka sportowo już nie ma wielkiego sensu, to jeszcze sami zapowiedzieli, że tym razem żadne pieniądze ich nie skuszą.
@Sok_Mandarynkowy: Zapomniałeś o Askhamie, który przed rewanżem z Mamedem, również ładnie kosił polskich zawodników (z Mamedem włącznie).

Obstawiam że Soldić i Parnasse lada moment pójdą do UFC. Du Plessis w końcu już przeszedł i co ciekawe wygrał swoją debiutancką walkę. Z takich medialnych gwiazd zostanie więc już chyba tylko Janikowski, Ugonoh i Askham, bo Narkun to medialnie chłop nie istnieje. Reszta to już upadłe gwiazdy, które za chwile pójdą na emeryturę.
@Back_Space: KSW ma jedno - KSW ma hajs. Oni są w stanie nim sypnąć żeby sprowadzić jakieś europejskie nazwiska i mam nadzieje, że zrobią to wcześniej niż później.
@Sok_Mandarynkowy: ja jeszcze dopisałbym, że polityka KSW - sztywne kontrakty, jedna walka na rok, etc spowoduje, że perspektywiczni zawodnicy, którzy faktycznie chcą coś ugrać w MMA i celują w UFC będą omijać KSW i kombinować przez inne federacje - Bellator, Cage Warriors, ACA czy tam inne.
@Sok_Mandarynkowy: Zawsze mnie bawiło, jak Bedorf, Mańkowski czy Materla byli kreowani na zawodników na światowym poziomie, a potem przychodził ktoś z zewnątrz, dostał title shota w pierwszej walce i ich brutalnie weryfikował. KSW przez lata jechało na Pudzianowskim i Mamedzie, zdając sobie doskonale sprawę, że muszą wykreować nowe gwiazdy, bo tamci młodsi już nie będą. Taka próba została podjęta w stosunku do Narkuna, kiedy po pokonaniu Mameda włodarze mówili, że teraz