Wpis z mikrobloga

G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 9 [Koniec I rozdziału, 20lvl, ostatnie czystki w Khorinis]

Po zostaniu najemnikiem, pierwsze co zrobiłem to skierowałem swe kroki w kierunku kuchni Thekli ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dostałem gulasz. Podszedłem do Bullko, zaczepił mnie i kazał się wynosić z farmy. Poszedłem do Pepe, kazał mi się pozbyć 4 wilków. Później skarżył się na Bullko, że to wszystko jego wina. Pogadałem z Onarem, miał wywalone jajca i kazał mi iść do Lee. Lee również miał wywalone, Bezi poskarżył się, że Bullko go prześladuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) na co Lee stwierdził, że mam mu się postawić. Udałem się do Bullko i tutaj chyba jeden z zabawniejszych dialgów/wątków w tej części. Nazwał mnie wstrętną kreaturą bo go szantarzowałem i nie chciał już walczyć. Zmusiłem go jednak bo zacząłem zaczepiać Sylvio. Pobiłem go i dostałem drugi gulasz od Thekli za "pobicie świni". Poprosiłem o dokładkę i zostałem wysłany po paczkę do Sagitty. Zjadłem te 2 gulasze i 25 jabłek, w sumie +3 siły.
Powiedziałem Pepe, że Bullko dostał na co zasłużył i poszedłem w stronę lasu. Trafiłem na jaskinię z goblinami, wyczyściłem ją. Dalej w lesie było kilka szkieletów i szkielety gobliny, łatwo byłow yciągać je pojedynczo. Wszedłem do tej krypty Inubisa, nacisnąłem guziki i zszedłem na dół. Jak wyczyścić w łatwy sposób całą krypte: LINK
Po wyjściu z krypty poszedłem do Sagitty, po drodze był cieniostwór i jakieś inne stworki. Zabrałem paczke dla Thekli i wróciłem na farme.
Zaczepił mnie Raoul, oddałem mu skórę czarnego trolla, wziąłem nagrodę, pobiłem go i zabrałem skórę z powrotem xD
Oddałem paczkę Thekli, pobiłem kilku najemników dla expa, nauczyłem się u Corda walki dwuręczną. Miałem to zostawić na później, ale zauważyłem, że zadaje całkiem spore obrażenia szkieletom gdy wejdzie krytyk. Planuję nauczyć się walki do 50%, z bonusami będzie 75%. Po nauczeniu się do 34% mogę od razu użyć bonusów do 44% zostając jeszcze przy tym samym progu punktowym, douczyć się jeszcze 16% i użyć reszte bonusów.
Przypomniałem sobie, że została mi jeszcze do nauczenia kradzież kieszonkowa i potrzebuję zręczności żeby móc okraść przynajmniej część osób. Mógłbym okraść ich później, ale chciałem wbić 20lvl w 1 rozdziale. Dlatego nauczyłem się u Torlofa zręczności do 34 (z pierścieniem 39).
Wróciłem do obozu Dextera i poszedłem do jaskini za wieżą. Zombie, szkielety i szkielet mag, o ile dobrze pamiętam to 3 krytyki z miecza wystarczą na jednego szkieleta więc pojedynczo nie było problemu.
Wstąpiłem do Erola, wziąłem bonus +1 do siły i kupiłem miksture +20hp.
Wziąłem też siłę u Innosa i poszedłem w okolice klasztoru zebrać expa.
Wróciłem do lasu w którym byłem z Laresem żeby go wyczyścić. Wargi padały już na 4 strzały z kuszy, wchodziłem na różne skały, drzewa i strzelałem. Kilku orków wyciągałem pojedynczo. Na końcu poszedłem do latarni Jacka, pozbyłem się bandytów i do jaskini z cieniostworem.
Po powrocie do miasta nauczyłem się kradzieży kieszonkowej i 5 zręczności, z pierścieniem miałem 44. Okradłem w mieście tych co się dało.
Żeby dostać 2x400XP od Vatrasa trzeba powiedzieć mu czego się dowiedzieliśmy na temat zaginionych bez czytania rozkazów od Kruka. Po tym czytamy rozkazy i dostajemy drugie 400XP za rozwiązanie sprawy.
Oddałem mise dla Bromora, powiedziałem Jackowi że w wieży czysto, sprzedałem skóry Bosperowi za które dostałem około 4k. Miałem już dostęp do Hagena więc zrobiłem zadanie z krwawymi pucharami. W tym momencie mógłbym zacząć II rozdział, ale uparłem się, że chcę wbić 20lvl w pierwszym. Ostatnie miejsce gdzie mogłem wbić expa to okolice wieży Xardasa (za jaskinią bandytów). Było tam kilka jaszczurów, szczury i dziki. Okradłem jeszcze farmerów (nie wszystkich), wróciłem do najemników, okradłem kilka osób i wskoczył 20 level.
Wróciłem do miasta i w tym momencie zaczynam II rozdział.
Podsumowując, punkty nauki razem z tymi za 20lvl wydałem w sposób następujący:
1. Skórowanie 5PN
2. Siła -34 24PN
3. Zręczność -25 15PN
4. Otwieranie zamków 10PN
5. Siła -64 60PN
6. Kusza -34 24PN
7. Dwuręczna -34 24PN
8. Zręczność -34 9PN
9. Kradzież kieszonkowa 10PN
10. Zręczność -44 20PN
W sumie wychodzi 201PN czyli idealnie 200 + 1 PN od Darona.
Amulet siły +10, pas siła +5, pierścień siła +3, pierścień zręczność +5.

Poprzednia część: https://www.wykop.pl/wpis/53547727/g2nk-build-kusznik-czesc-8-zadania-na-farmie-dexte/
Wszystkie części na tagu: #gothickusznik

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 9 [Koniec I rozdziału, 20lvl, ostatnie czystki w Kho...

źródło: comment_16054496102JyNYwSpcoTOyhQlijM8Zt.jpg

Pobierz
  • 44
Sorki, wkradł się błąd jeśli chodzi o rozdawanie PN.
W punkcie 10

10. Zręczność -44 20PN

Powinno być Zręczność -39 10PN.
Te punkty za 20 level przeznaczyłem na co innego.
@kRpt: Ale w mieczu masz po 10%, to te krytyki ci prawie w ogóle nie wchodzą przecież. A korzystając z okazji, bo widzę że jesteś specem, to na co dokładnie wpływa wbijanie punktów w umiejętność łuku i kuszy? Oprócz zasięgu i szybkostrzelności. Jest sens po wbiciu 60% kuszy dalej pakować w to punkty? Po postawę i szybkostrzelność już masz, a dystansowa broń nie zadaje krytycznych obrażeń przecież.
@w2kn2e: Ku**a za przeproszeniem, piszesz mi, że niby mam 10% w walce bronią, co znaczy że nawet nie przeczytałeś postu więc nie wiem po co mi to piszesz... Naprawdę, ludzie, jak już chcecie coś pisać to czytajcie a nie piszecie "zrobiłeś X/nie zrobiłeś Y/a dlaczego zrobiłeś Z?" nie czytając postu, w momencie gdy ja to wyjaśniłem.

Właśnie wpływa na zasięg i szybkość strzelania. Powyżej 60% ma sens bo wtedy masz większą