Wpis z mikrobloga

Jako użytkownik zarówno #ps4 jak i #xboxone na start nowej generacji postawiłem na #xboxseriesx. Zaważył na tym game pass opłacomy do marca 2022, smart delivery i to, że według mnie xbox lepiej sprawuje się jako urządzenie multimedialne do gier, oglądania Netflixa, YouTube'a czy filmów zgranych pena czy tych oryginalnych na DVD, ale nie o tym dziś...

Sam uwielbiam układ analogów, masywność pada od Microsoftu i to, że akumulatorki trzymają dłużej, niż w DualShocku 4, gdzie moge mieć zawsze naładowaną parę gdzieś w zanadrzu w razie wyczerpania energii. Obiektywnie rzecz ujmując trzymam kciuki na DualSense, bo wydaje się być duuużo bardziej przemyślaną konstrukcją, niż poprzednie modele padów od Sony. Zadzroszczę, na prawdę ZAZDROSZCZĘ triggerów, które dają poczucie immersji na niespotykanym jak dotąd poziomie. Trzymam kciuki, aby nie były zbyt awaryjne, a co więcej, aby developerzy faktycznie korzystali z tej opcji w grach. Smutym byłoby gdyby taki ficzer zaserwowany przez obóz niebiekich był zbagatelizowany i korzystała z niego tylko garstka gier.

Mam nadzieję kupić jak najszybciej #ps5 i przetestować wspomnianą opcję w takim Call of Duty, choć nie ukrywam, że będzie to konsola zazwyczaj pod exy i to używane, bo ponad 300 zł za grę boli i to bardzo.

Liczę na to, że ten miesiąc będzie okresem, gdzie wszyscy będziemy sieszyć się ze swoich nowo nabytych konsol, a trollerskie #!$%@? poleci na #czarnolisto

Z fartem konsolowe mordeczki!
Pobierz k.....a - Jako użytkownik zarówno #ps4 jak i #xboxone na start nowej generacji postaw...
źródło: comment_16056216266P27Co4BNcLtIPm4mqmt28.jpg
  • 10
@kawa_z_kota: Zawołaj, jak będziesz już miał 5tkę - jestem ciekaw padów oraz tego, co niektórzy gadali o problemach z podpinaniem dodatkowego dysku, czyli: montujesz go we wskazanym miejscu, a konsola się nie odpala do końca a jedynie pokazuje informację o zamontowanym medium i należy je usunąć, aby uruchomić urządzenie do końca. Kwestia update'u firmware'u czy co?
@xaryon: nie będę rozbudowywał PS5 o SSD, ale tak jak mówisz wychodzi na to, że ta opcja jest obecnie nieaktywna. Nie jest to na pewno kwestia premiery konsoli, bo ta miała globalny wypust przecież 12 listopada. Jak dla mnie po prostu Sony położyło priorytet na inne aspekty, tym bardziej, że "typowy Kowalski" i tak tego nie będzie robił, a tylko garstka zagrajmerów (przynajmniej na początku).
@kawa_z_kota: Nawet, jeśli będziesz łapał jedyną, prawilną wersję konsoli, czyli z napędem, to konsola sama w sobie poprzez niektóre funkcje może szybko zjeść te 825GB - gry instalują się w dużej mierze z płyt na dysku tak czy siak, zrzuty ekranu plus krótkie filmiki z uzyskania danego trofeum, wszelkiego rodzaju updaty, dodatkowe aplikacje które prawdopodobnie będą instalowane chociaż na poczet samego przetestowania... ja osobiście nastawiam się na zakup konsoli razem z
@kawa_z_kota: Mam takie same przemyślenia z tym że rok temu pozbyłem się Xboxa i PS4 Pro grając na Nintendo Switch co było ciekawym doświadczeniem :)

Baw się dobrze!

@xaryon: Jakoż że lubię ciszę na stare tytuły z XO podłączę na razie po USB dysk SSD 1TB albo 500GB. Ewentualnie jak uda mi się dobrze schować to mam wolny HDD 4TB, ale nie wiem czy nie będzie spowalniał.
@rybak17: No na pewno nie będzie wydajności SSD :) Do mojej poprzedniej PS3 w ramach kompromisu instalowałem SSHD - raz, że wtedy SSD były o niebo droższe a dwa - hybrydówka i tak działała szybciej od zwykłego talerza.