Wpis z mikrobloga

  • 9
450 + 1 = 451

Tytuł: Cherub
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: horror, thriller
Ocena: ★★★★★★★★

...Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości. Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją...

Ostatnia część trylogii o Igorze Brudnym i niestety najsłabsza, choć to dalej książka 8/10, to niestety trochę jej brakuje do poprzednich dwóch części. Opisywane zbrodnie są brutalne, śledztwo prowadzone przez wielu świetnych policjantów, a sprawca nieuchwytny. Akcja, jak przystało na książki Piotrowskiego, rozwija się bardzo szybko od pierwszych stron, niestety w pewnym momencie trochę siada. Tłem książki jest po raz kolejny klasztor sióstr Hieronimek i jego wychowankowie. Autor dokonał kilku wyborów, z którymi się nie zgadzam, niektóre śmierci były kompletnie zbędne, podobnie jak bohaterzy, na których pomysł był tylko na początku, później kompletnie zniknęli. Zakończenie zaskakuje, choć autor już wcześniej wspominał, że zakończy serię na trzech książkach.

Książkę polecam wszystkim, którzy czytali poprzednie części, nie będziecie zawiedzeni, choć książka zostawia po sobie pewien niedosyt.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazka #legimi #czytajzwykopem
ali3en - 450 + 1 = 451

Tytuł: Cherub
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: horror, t...

źródło: comment_1605649708wiR4mYQQzpAEEkJNTIYzlA.jpg

Pobierz
  • 12
choć autor już wcześniej wspominał, że zakończy serię na trzech książkach.



Co do samej książki, to IMO najsłabsza była jednak pierwsza część, ale wszystkie tomy trzymają bardzo równy poziom. Gdybym miał porządkować, to 2 > 3 > 1.
@tbjoka: Najlepsza polska seria kryminałów jaką czytałem i lepsza też od wielu zagranicznych, a do niedawna był to mój ulubiony gatunek i czytałem właściwie same kryminały, Polecam :)

Jeśli wolisz czytać w wersji papierowej, to właśnie wychodzi zestaw wszystkich 3 książek razem w miękkiej okładce (nie było chyba twardego wydania).
@ali3en: dzięki.. nie zdecyduję się chyba od razu na komplet, bo brutalne morderstwa to nie do końca moje klimaty (nie sugeruję, że Twoje... ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale jednej na pewno dam szansę. Pozdrawiam!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tbjoka: to się zgadza, właściwie wszystkie morderstwa są bardzo brutalne i jeśli ktoś unika takich tematów, to zdecydowanie jest dobry powód żeby nie czytać tej serii ;)