•  

  452 + 1 = 453

  Tytuł: Legenda. Rebeliant
  Autor: Marie Lu
  Gatunek: sci-fi/postapo/przygodowa/młodzieżowa
  ISBN: 978-83-265-0466-2
  Ocena: ★★★★★★★☆☆☆

  Los Angeles 2130 rok, lata po ogromnej powodzi. Dawniej zachodnie stany USA, obecnie Republika toczy zażartą walkę z resztą stanów - Koloniami o ziemię która nie została zalana. Oprócz wojny dotknięta także tajemniczą i ciągle mutującą epidemią, walcząca z partyzantami nazywającymi się Patryjotami. Jakby tego było mało, nieuchwytny przestępca, złodziej i sabotażysta nęka Republikę ośmieszając wszystkich mundurowych, którzy nie mają nawet pojęcia jak on wygląda. Niesamowicie przebiegły, sprytny i sprawny Day, legenda biedoty żyjącej w slumsach, której czasem pomaga.

  To pierwszy tom przygód Daya i June, cudownego dziecka Republiki, która jako jedyna w historii osiągnęła 1500 na 1500 możliwych punktów w Próbie, której poddawane są wszystkie dzieci w wieku dziesięciu lat. Szkolona w najlepszej szkole wojskowej Republiki szybko pnie się ku świetlanej karierze osiągając najlepsze wyniki wśród starszych od niej rekrutów.

  Nieprzewidziany splot przypadków sprawia, że losy tych dwójki młodych ludzi splatają się ze sobą, ale przeciw sobie.

  Książka napisana jest w przeplatanej osobami dwójki bohaterów narracji pierwszoosobowej w czasie teraźniejszym, co jest trochę męczące. Fabuła wciąga i oferuje więcej niż można oczekiwać po niej na pierwszy rzut oka, przeplatana od czasu do czasu jakimś twistem, choć raczej przewidywalna. Czyta się całkiem przyjemnie, choć niewiele wnoszące do niej flashbacki lubią się dłużyć. Końcówka jest karkołomna i trochę mało wiarygodna.

  Książka na dwa wieczory, 298 stron.

  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

  #bookmeter #czytajzwykopem #xandrapoleca

  źródło: i.imgur.com

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Największą tragedią młodych jest to, że ktoś im wmówił że pensja w pierwszych latach pracy powinna im zapewnić stawkę pozwalającą na samodzielny wynajem mieszkania w dużym mieście (najlepiej warszawie ofc), stołowanie się w restauracji 5 razy w tygodniu, posiadanie samochodu i oczywiście 2 razy w roku wakacje na Malediwach. Pokolenie instagrama i tiktoka ma sprane mózgi - wydaje im się że każdy żyje w luksusach bo algorytmy tych platform promują luksusowe życie a oni biorą to za rzeczywistość.

   Do pozycji zawodowej i dobrej pensji dochodzi się latami, ciężką pracą i proaktywną postawą wobec pracodawcy oraz klientów. A tu przychodzi taki zoomer do pierwszej pracy, uważa że ma gówniane pieniądze i dlatego się opierdala, nic mu się nie chce a od 15 już myśli jak by się tutaj wcześniej urwać z roboty. Taką postawą blokuje sobie jakikolwiek rozwój.

   Gdyby w każdej pracy na start płacili 7k to w takim Krakowie albo Warszawie wynajem kawalerki kosztowałby 6k a posiłek w knajpie 400zł i znowu bylibyśmy w punkcie wyjścia.

   #pracbaza #korposwiat #tiktok #instagram #zarobki #inflacja
   pokaż całość

   odpowiedzi (120)

  • avatar

   #cosieodjebalo #aleakcja #zalesie #zonabijealewolnobiega

   Słuchajcie co się odjebało, starszy syn (11l) poszedł na nockę do kolegi z bloku, (15l) zwykle nic się nie działo ,potrafili sobie wyjść w nocy na dwór, ale zwykle siedzieli i grali.

   O 4 w nocy stukanie do drzwi, stara się zerwała, otwiera , a tam męski głos "Czy to pani syn?" Momentalnie się rozbudziłem, gdy weszło dwóch rosłych policjantów z młodym. Co się okazało, starszy kolega buchnał matce kluczyki do auta, i sobie na wycieczke pojechali. Pech chciał że im się zepsuł samochód i kurła starszy posadził za kółko mojego Benka, a sam postanowił zapchać auto do domu, 5km , rozumiecie, w Warszawie.. ktoś zgłosił że nastolatek w środku nocy pcha auto, i dalej już finał znany.

   Jeszcze młody śpi, zastanawiam się jakie konsekwencje musi ponieść. Kurła, sam miałem siano w głowie za dzieciaka,ale mimo wszystko policja mnie nigdy do domu nie odstawiała xD Policjanci wyjątkowo zabawni, mówią że dobrze mu szło, w nic nie przydzwonił, można go na prawko zapisywać xD
   pokaż całość

   odpowiedzi (155)

  • avatar

   Tragedia w kilku aktach xD

   Druga fotka w komentarzu.

   Tl;dr:

   pokaż spoiler Laska pomalowała całe auto farbami akrylowymi, bo myślała że kupiła akwarele xD


   #samochody #woodstock #bekazpodludzi #bmw

   odpowiedzi (115)