Wpis z mikrobloga

@Ochlapto: nie wiem, zauważyłem na korzeniu krasnorosty jak na razie jade po węgiel aktywowany, jutro podmiana 40% około i mierze zaraz pH, meh, właśnie nw, czemu miałby gnić? Wcześniej był w 25l bez żadnego światła, nawozów, filtra i niczego z rok i było ok
@Ochlapto: tak, z miesiąc temu założyłem od nowa bo stalo piekne 112l w piwnicy, moczy się korzeń i ława w wodzie osobno w bardzo mocno przedawkowanym carbo, ph mam 7,5 około, od jutra bede zbijał o 0,5 i pojutrze 0,5 około, może mniej. wymienię około 30% wody zeby cos poradzić, dużo syfu sie nazbierało w filtrze, a mowilem kobieto nie karm mi dwa razy dziennie tych ryb xD mam nadzieję, że
@KTMZ: jest jeszcze opcja z wodą tlenioną. Roślinki trawnikowe jak glossostigma, eleocharis czy monte carlo były nie wruszone na terapię z nadtlenkiem wodoru. Ja waliłem perhydrolem. Tylko pogestemon helferi 'poparzyłem' kiedyś. Krasnale lubią starą wodę i DOM a w nim DOC(dissolved organic carbon). Częstsze podmianki albo bardziej wydajny filtr.
@Ochlapto: Kurde z wydajniejszym lipa bo miałem kubel mocny aquaela i ile razy próbowałem naprawic tyle razy zalany pokój... Tera mam aquael turbo 1000 w akwa z ceramika i na fula chodzi. Ale gąbkę wczoraj czyściłem to masakra jaki brud