Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja dziewczyna w dniu dzisiejszym otrzymała pozytywny wynik na covid.
Już od tygodnia ma bóle pleców, mięśni, głowy i lekka gorączka.
Ja się czuję dobrze i nie mam żadnych objawów.

Chciałbym się uchronić przed koniecznością wybrania się na kwarantanne.
Czy jeśli powie, że nie miała ze mną kontaktu to wystarczy? Czy będą węszyć?

Mojego szefa oczywiście powiadomię i będę pracował zdalnie, zrobię sobie tygodniową przerwę.

#covid #koronawirus #kwarantanna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb9a9f7578e11000a685249
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 36
@miotaczsledzi: poco udzielasz rad skoro nie masz pojęcia o czym piszesz? Nie będę ci tłumaczyć bo szkoda mojego czasu. Wpisz sobie w google "kwarantanna domownicy". Potrafisz zrobić sam tak prosta czynności? Wątpię.

@markhausen: zakładam że mieszkają inaczej nie było by problemu co nie?
@miotaczsledzi: tobie mogą się wydawać różne rzeczy ale jeśli sanepid w toku dochodzenia ustali kto mieszka pod adresem i że te osoby nie stosowały się do kwarantanny będą problemy.
Widzisz? Twoja głupota mimo wszytko zmusiła mnie do wytłumaczenia ci wszystkiego. Niesamowite
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jebwleb: jaki młot xd znam przypadek u sąsiadów gdzie żona na izolacji a mąż bez kwarantanny. Nie ma go w systemie bo żona go nie zgłosiła. Oboje zameldowani pod tym adresem, jej dzieci też, bez kwarantanny.
@wypraska: to prawda bo sanepidy są przeciążone i nie wyrabiają się z dzwonieniem. #!$%@? przechorowalem covid i gdy przekazywałem dane osoby z którą miałem kontakt, a ktora jest z dużego miasta to mój powiatowy
@miotaczsledzi
Serio? 10 sekund w google: https://pulsmedycyny.pl/amp/automatyczna-kwarantanna-dla-wspoldomownikow-osob-zakazonych-koronawirusem-z-wyjatkiem-medykow-1007455

Od jakiegoś miesiąca, tak jak mówi @Jebwleb kwarantanna jest automatyczna, nikt z sanepidu nie musi się kontaktować i jej nakładać. Inna sprawa z możliwością egzekwowania tego, ale obowiązuje tak samo i w przypadku ujawnienia jej złamania grożą takie same konsekwencje.