Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy! Planuję przeprowadzkę do #warszawa w styczniu. Zaczynam się rozglądać za mieszkaniami. Pytanie jakie mam jest dość ogólne, mianowicie - jakie dzielnice polecacie, a jakich unikać?
Poki co Bielany wydają się być spoko opcją, ale słabo znam Warszawę - fajnie byłoby usłyszeć opinie osób, które tam mieszkają. Nie chciałbym, żeby to był jakiś totalny koniec świata, słabo skomunikowany. Pracuję zdalnie, ale czasem pewnie będzie potrzeba pojawienia się w biurze, które jest w centrum.
  • 22
@gofr: jak Bielany blisko metra to spoko. Ja bym się rozglądał za Żoliborzem jakbym teraz szukał mieszkania. Pewnie teraz ceny sporo spadły w dół.
@nomadicgoogler: Pracuje zdalnie. Biuro jest w centrum, przy al. JP2, ale będę pojawiał się tam raczej rzadko.
@brakloginuf: Tak jak napisałem - pracuje zdalnie, więc kwestia poruszania się po mieście na co dzień nie będzie aż tak boleć (plus mam auto). Pytam głównie pod kątem bezpieczeństwa i wygody życia (gastro, terenów zielonych, dostępność do eventów kulturalnych etc.).
@nomadicgoogler: Okej. To co polecasz, gdzie się rozglądać?
@michelney: Tak, mam.
@gofr: Bielany to nie Warszawa ;) Ogólnie warto szukać mieszkania w okolicach metra, tylko może być drożej. Warszawa jest dobrze skomunikowana, komunikacjamiejska jeździ często i prawie wszędzie. Wbrew pozorom masz mało czasu, żeby znajeźć coś fajnego prywatnie. Chociaż może teraz będzie trochę łatwiej. Jak masz samochód to też zobacz czy jest niedaleko jakiś parking bo z miejscami parkingowymi bywa różnie. No i na pragę trzeba uważać, niektóre miejscówki to sama patologia
@gofr: Jak masz w mieszkaniu gaz to raz do roku będziesz miał przegląd kominiarski, a jak nie masz i sporo gotujesz to zużyjesz sporo prądu. Jak będziesz miał wybór to bierz nowe budownictwo, w starych blokach może być różnie. Jak chcesz tanio to warto nawet zastanowić się czy Marki albo Ząbki rozważyć. Zakładając, że dwa razy w miesiącu pojedziesz do biura uberem to i tak może wyjść taniej.
@nomadicgoogler: lubię tamtą okolice, podoba mi się tam. Sporo spacerowałem po okolicy jak chodziłem tam do liceum. No i miałbym z Żoliborza w miarę blisko we wszystkie miejsca, które mnie interesują.
Ostrożnie z tym żoliborzem, prezes tam mieszka i w okolicach może być głośno jak radiowozy na sygnale latają. Ochota w zasadzie cała jest spoko, przy szpitalu na Banacha jedynie jest głośno ;) Mokotów raczej górny np służewiec, ursynów jest taki sobie, ale ma metro
gastro


@gofr: Bielany to gastronomiczna czarna dziura.

Ursynów, Gocław, Mokotów, Wola Ochota. Wszystko zależy jaki masz budżet, ile m2 chcesz mieć. Napisz na priv.

Tereny zielone są w każdej dzielnicy.

Na Ursynowie mieszkania są dwa razy większe w tej samej cenie co na starym Mokotowie, a gastronomia jest na podobnym wysokim poziomie. I las obok, metro metrem ale finalnie i tak samochód góra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gofr: jak masz biuro przy jp2 i chcesz przyoszczędzić na mieszkaniu, to możesz rozważyć Tarchomin gdzieś blisko tramwaju. Masz bezpośrednie połączenie do biura i dość spokojną okolicę ze wszystkim czego potrzeba wokół.