Wpis z mikrobloga

Majster mi robi łazienkę i ma położyć płytki, wynikła kwestia zewnętrznych krawędzi. Mówi, że mało kto teraz przycina pod kątem 45 st, bo fugi się wykruszają itd. i mi proponuje listwę srebrną do kamuflowania. No kurde xD wyglada to odpustowo, bo mam krawędź na całej wysokości ściany.

Sytuację utrudnia fakt, że płytki są duże i grube (60x60). Powiedział, że on już płytek nie fazuje i się tego nie podejmuje. Ewentualnie może spróbować na swojej maszynie ale nie chce mi psuć płytek.

Czy naprawdę to jest takie trudne i ludzie tego nie robią? Muszę teraz brać oddzielnego człowieka od szlifowania tych płytek. Albo w ogóle glazurnika, bo szczerze to już nie ufam temu majstrowi. Jak doradzacie, zlecić to komuś innemu?

I pytanie jeszcze: majster nie zbił na dwóch ścianach starych płytek, a te nowe są ciężkie, on mówi, że to się utrzyma ale boje się że pod ciężarem te stare odpadną :/
#budownictwo #remontujzwykopem #remont #glazurnik15k
  • 46
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@kociooka: Ale wiesz ze sa takie listwy eleganckie już ze w oczy nie rzuca się (Mario budowlaniec w jakimś odcinku pokazal) a nie te plastikowe g9wna z lat 90tych szpetne.

Co do zbicia kafelek to raczej mus. Niektórzy kładą na stare Ale to po 1 pomniejsza przestrzeń a po 2 nigdy nie będzie tak się trzymać jak na ścianę bezpośrednio
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kociooka: tak jak ktoś pisał, najlepiej cięcie wodą, bo płytki gresowe się łatwo kruszą, trzeba mieć dobre ostrza robić spokojnie bez pośpiechu, a taki majster chce #!$%@? robotę szybko fajrant. Miałem takiego, bardzo chętny na zrobienie całego mieszkania, ale jak po rozmowach okazało się że gresy, że podwieszane sufity, że gładzie inne wymagające roboty to co chwilę sarkał. Najlepiej mieć porządną młoda ekipę, bo stare wąsacze więcej się nagadają niż zrobią
@kociooka: no ale przecież wtedy traci się kilka cm pomieszczenia (grubość płytki starej i kleju pod nią) moim zdaniem to nie jest dobry sposób chociaż ja się na budownictwie nie znam, pamiętam u mnie w domu jak z tatą ściągaliśmy płytki w kiblu jak byłem dzieckiem to nie mogłem ściągnąć płytek z podłogi tak twardo siedziały i zapytałem tate czy możemy przykleić na stare płytki, ojciec powiedział że mam tak długo
Sytuację utrudnia fakt, że płytki są duże i grube (60x60).


@kociooka: nie ma małych i grubych płytek, a te 60x60 są małe

Powiedział, że on już płytek nie fazuje i się tego nie podejmuje.


@kociooka: powiedz że Ty szukasz fachowca a nie partacza i nie podejmujesz się współpracy

majster nie zbił na dwóch ścianach starych płytek, a te nowe są ciężkie, on mówi, że to się utrzyma

goń partacza bo