Wpis z mikrobloga

Nigdy przed zakupem #macbook nie podejrzewałbym, że sprawy tak prozaiczne, jak chęć usunięcia jakiegoś pliku z dysku zewnętrznego może doprowadzić do takiej #!$%@?. Takich kwiatków jest mnóstwo. Dla kogoś, kto 25 lat na wnidowsie siedzi, to jest kosmos... Wie ktoś czemu nie mogę tego, anie przeciągnąć do kosza, ani Command + backspace nie działa, ani nie ma opcji przenieś do kosza? Dysk nie jest w żaden sposób zabezpieczony...

#apple #macbookair #mac
Pobierz chozi - Nigdy przed zakupem #macbook nie podejrzewałbym, że sprawy tak prozaiczne, ja...
źródło: comment_1606133312hucYwyhv8m9IWFjLW7LDU5.jpg
  • 38
@Immortale: no to wychodzi na to, ze Microsoft jest wrednym #!$%@?. Tylko skoro da się zrobić tak, jak pisał kolega wyżej (jakiś sterownik), to nie jest to niewykonalne, aczkolwiek domyślam się, ze niezgodne z jakimiś licencjami, tak?
@chozi: są jakieś płatne rozwiązania na Maca ale chyba działają na tej samej zasadzie co przy Linuxie, ktoś odtworzył to metodą prób i błędów. Wspiera to teraz za kasę. Jak chcesz oszczędzić sobie klopotów to sformatuj dysk do exFAT. Wtedy nie będziesz miał problemów z żadnym OS, nawet tymi mobilnymi :)
@Immortale: dzięki mistrzu - tak też zrobię. Znalazłem jakiś program Paragon software, ale oczywiście 20 dolanów trzeba przycebulić... Ehhh... Tak czy inaczej jeszcze raz dzięki za podanie najlepszego rozwiązania.
@bocznica: #!$%@? o szopenie, bo ktoś oczekuje, ze #!$%@? 5k za laptopa będzie mu działać wszystko tak jak przez ostatnie 10 lat działało na Windowsie... kek
@chozi: #!$%@? o szopenie, bo ktos oczekuje ze #!$%@? 5k za laptopa z windowsem bedzie mu dzialac wszystko ze starego maka jak przez ostatnie 10 lat dzialalo na macos... kek.

Przesiadles sie na nowy system, i zawsze cos tam moze sie na poczatku dziac. Do tego microsoft robi pod gorke. Wystatrczy zainstalowac sterowniki i uzywac normalnie dysku. Zamiast robic takie durne dymy.