Wpis z mikrobloga

#pracbaza #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Może mi ktoś wyjaśnić co to jest ta praca w korpo, nigdy nie potrafiłem tego zrozumieć.
Niestety jestem zamknięty na świat i wszystko traktuje "zero - jedynkowo"
Z znajomych, których mam to 2 osoby pracują w korpo:

1. Koleżanka dość ogarnięta życiowo, jak ją pytam co tam robi to mówi że przenosi dane do exela i drukuje jakieś raporty/sprawozdania średnio zarabia 7 tys na rekę, w zależności od ilości godzin (Kraków). Nic więcej się nie dowiedziałem na ten temat, a głupio tak podpytywać jak dziewczyna nie chce jakoś gadać.

2. Znajomy i tu muszę być niemiły chociaż nie lubię oceniać ludzi. Był totalnym debilem, studiował jakieś stosunki między narodowe, totalny typ imprezowicza. Pracuje w korpo zarobki na rękę powyżej 5 tys (Kraków) jak się go pytam co robi to mówi, że sprawdza ludzi: dostaje cv osoby albo jakieś dane takiej osoby i szuka jej aktywności w necie itp itd.

Nie wiem jak to ująć, ale opisują tak tą swoją pracę jakby bawili się w piaskownicy a zarabiają jak dla mnie fajne pieniądze.
Ja rozumiem, że w korpo pewnie jest 150* rożnych stanowisk ale wytłumaczy jak to jest, może ktoś szukać czegoś z korpo po informatyce ? Czy raczej tam się liczą umiejętności miękkie.
  • 2