Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 295/150
Guerlain Habit Rouge Dress Code (2015)

Są tu jacyś fani legendarnego Habit Rouge? a może osoby, które z jakichś względów boją się go używać bo wydają się im zbyt retro? Habit Rouge Dress Code dla takich osób wydaje się wręcz stworzony.

Dress Code w świetny sposób eliminuje obecną w EDT czy EDP retro-wość poprzez ograniczenie kolońskich, cytrusowych aromatów. Usunięto całkowicie cytrynę, która była najbardziej wyczuwalnym aromatem w klasykach, a zostawiono jedynie bergamotkę. Efekt? zajebisty. Od razu też wiemy, że mamy do czynienia z zapachem słodkim. Dodatek szwajcarskich czekoladek jeszcze bardziej podkreśla pralinowy charakter poprzedników. Do Dress Code włączono też tonkę co jak się okazało było strzałem w dziesiątkę gdyż jej aromat pasuje tu jak mało który. Jest też wyraźna wanilia ale nie aż tak szalona jak w EDP co też jest na plus. Skóra jest albo delikatna albo jej brak gdzie w takim EDT bardzo łatwo ją wyczuć.

Parametry nie różnią się od EDT. Trwałość i projekcja są po prostu ok. Trochę szkodą, bo po wersjach premium oryginalnych zapachów, spodziewałem się, że i w tym aspekcie będą

Zapach zbudowano na bazie DNA EDT i EDP, ale sam aromat podobny jest może w 75 procentach. Jest bardziej nowoczesny, słodki i ewidentnie niszowy. Są to jednak perfumy, których wskaźnik noszalności jest większy niż w poprzednikach i jest duża szansa, że spodoba się większej ilości ludziom. Minusem są na pewno cena i dostępność na rynku. Jeśli da się je kupić w Polsce to w cenie 450 zl za 100 ml. Przyznam, że trochę drogo. Warte sprawdzenia, ale mimo, że bardziej pasujące do obecnych realiów, to do klasycznego EDT im trochę brakuje. Habit Rouge to mój zapach na Święta i jest ze mną co roku. W tym roku chyba wjedzie w wersji Dress Code.

Jako ciekawostkę warto dodać, że co rok Guerlain wypuszcza co roku nowy flakon w limitowanej edycji. Wszystkie wyglądają kapitalnie i czasem sobie myślę, że dla samych butelek warto zrobić zapas.

zapach: 7,5/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 7,0/10
podobne: seria Guerlain Habit Rouge
cena: 450 zł za 100 ml.
dr_love - #perfumy #150perfum 295/150
Guerlain Habit Rouge Dress Code (2015)

Są t...

źródło: comment_1606209737E5Pz44LAfatYTL9cCF7Z45.jpg

Pobierz
  • 9
@dr_love są fani. Habit jest niezłym zapachem, chociaż czuć, że kompozycja jest lekko złożona i tak jakby z innej epoki. Nie mówię, że jest złym zapachem, ale lekko przerasta mnie pod wzgledem ilości składników w nutach. Na codzień ciężko znaleźć mi jego zastosowanie. Podobne odczucia mam do Heritage.

Może dostane bana na tag, ale dla mnie Wasser wypuszczając L"Eau stworzył bardziej noszalną kompozycję na codzień
@futrzakos: cięzko mi powiedzieć teraz, bo z EDP mialem do czynienia dość dawno. EDT, Dress Code i L';Eau mam w kolekcji. Pamiętam go jako najbardziej bardziej kremowy, pudrowy HR. Nawet taki troche balsamiczny. Osobiście wybrałem wtedy po testach EDT i miał on na mnie lepsza projekcje.