Wpis z mikrobloga

Miraski, pomóżcie, bo nie wytrzymię (°°
Tak w skrócie: szukam "Paint 3D" na Windows 7.

Ogarniam starego laptopa sąsiadce, bo nauczanie zdalne. Lapek co prawda 14letni, ale na Win XP chodził jak żyleta, aż ciężko mi było uwierzyć. Zostałby na tym XP, ale wiadomo, Teamsy, kuje śmuje, a wgl to Pani od informatyki zarządziła, że dzieci będą pracować w Paint 3D, więc przydałby się Windows 10. No to cyk zmiana na dziesiątkę i żyleta zamieniła się w galaretę. Chodził, ale ciężko, dysk 100% i takie tam, których żaden patent z internetu nie wyeliminował, a włączony Defender nie tyle zwalniał, co uniemożliwiał jakąkolwiek pracę. No to mądra Domka wygooglała czy w internecie są instalki do Paint 3d - są - to przesiadamy się na Win 7. Komputer znów chodzi, Teamsy działają, ALE instalki Painta to tak naprawdę tylko przekierowanie do Windows Store, czego wcześniej nie zauważyłam (,)
Co da się z tym zrobić, oprócz wymiany lapka/ponownej instalacji W10? Jakaś maszyna wirtualna z okrojoną wersją W10, znajdę coś takiego? Tyle, że ten laptopa ma cały 1 gigabajt ramu, więc szaleć też nie można :(
#komputery #windows #podbaza
  • 32
@Ominika: dodać ramu, bez tych 2/4GB to nie ma najmniejszego sensu się męczyć, a dysk SSD też nie byłby zły.

10 w maszynie wirtualnej (plus sama 7ka jako host) zamuli 1GB natychmiast, to chyba nawet nie wstanie... A jak ramu dołożysz - to i 10 natywnie będzie działać dobrze, zwłaszcza jak się odchudzi z bzdur.

Pani od informatyki zarządziła, że dzieci będą pracować w Paint 3D

to niech pani od informatyki
@qvcijhkuszgjrbigqsjdtffienxdgdmua: Okejo, rozumiem, właśnie znalazłam plik z rozszerzeniem AppxBundle i tak kombinuję co mogę z tym zrobić, ale jednak nic. Dzięki.
To najwyżej poszukam jakiegoś zamiennika, jak już się dogadają z Panią I będą wiedzieć co oni niby zamierzali w tym robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hrumque: Właśnie nie wiem czy jest sens inwestowac, bo tak szczerze to z miesiąc nauki zdalnej został (chyba). W każdym
@10129: hmm. No mam instalator .appx, ale nie zdziwię się jak ta wersja jest okrojona też z plików, które by to obsłużyły. Ale poczytam, bo nie wiedziałam o tym, dzięki
@10129: a gdzie tam dotacje, jak dyrcio powiedział, że po feriach w styczniu wracają najpewniej do szkoły :/ mam czas i uwielbiam te dzieci jak swoje własne, to się jeszcze pobawię, może czegoś się nauczę, ale najpewniej oddam lapka z siódemką i powiem że się nie da mieć wszystkiego :(
@Dorrek: Co jak co, ale stare komputery nie robią się coraz młodsze a sam windows 10 nie jest tak lekkim systemem jak podane w jego specyfikacji minimalnej.

Używanie windowsa 10 na takim sprzęcie to jest katorga, dlatego też sam wolę używać starszych systemów jak 7demka na 10letnich trupach - oczywiście nie zamierzam w nie inwestować więcej niż 50 zł na dodatkową kostkę pamięci RAM czy coś.
Co jak co, ale stare komputery nie robią się coraz młodsze a sam windows 10 nie jest tak lekkim systemem jak podane w jego specyfikacji minimalnej.

Używanie windowsa 10 na takim sprzęcie to jest katorga, dlatego też sam wolę używać starszych systemów jak 7demka na 10letnich trupach - oczywiście nie zamierzam w nie inwestować więcej niż 50 zł na dodatkową kostkę pamięci RAM czy coś.


@maniek50005: tylko później nie płacz, że
@Dorrek: Spoko niema problemu - tego typu komputery mają dla mnie odpalić hirołsy czy jakiegoś gothica i do przeglądania Youtuba.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z możliwości takiego sprzętu i wiem, że kolejnych 5-10 lat raczej nie pociągnie i może się rozsypać nawet za miesiąc ;D "po to wyciągnąłem go ze strychu by go zajechać"