Wpis z mikrobloga

Lubię sobie czytać o różnych zawodach i ich problemach z dnia dzisiejszegi na wykopie. Głównie śledzę bardziej fizyczne branże bo są dla mnie ciekawsze. No i teraz czy to spawanie, czy CNC, budowlanka, kierowca tira, taxi, operator maszyn, kurierka, gastronomia,magazyny, produkcje, itp. bez względu na branżę zawsze przewija się pod tagami jedna treść: nie warto i zawsze podaje jakąś pokrewną branże że niby lepiej, lżej za lepsze pieniądze a jak wejdziesz na te pokrewną to tam odradzają i polecają jeszcze coś innego i tak w kółko.
Dla przykładu gdzieś ktoś z pranzy spawalniczej polecił CNC bo spawacz to wymuszone pozycje i wdycha syfy całe życie natomiast na CNC gość pisał że lepiej na spawacza iść bo większe pieniądze i mniejsza odpowiedzialność.
Po co to pisze? Nie wiem, tak o po prostu mi się to rzuciło w oczy.

#praca #pracbaza #spawanie #cnc #przemyslenia
  • 11
@korporacion: generalnie wszystkie zawody mogą być do wykonania i każdy by się w nich odnajdywał i nie narzekał aż tak bardzo, a przy tym godnie zarabiał i nie zmieniał co chwilę pracy, gdyby mentalność ludzi czyli szefostwa, pracowników, kierowników była mentalnością ludzką pełną zrozumienia, pomocy i dobra wspólnego bez niepohamowanej chciwości i chęci władzy nad innymi. To nie fach jest głównym kłopotem bo w każdym zajęciu trzeba mimo woli wykonywać określone
@HWD-5 powiedział na sto procent, sam pewnie tez radziłem, z prostej przyczyny - nawet jak na etacie zarobki sa porównywalne jak w cnc, to przynajmniej jest szansa założyć cos własnego. Nie każdego stać żeby wywalić od tak 300 tysięcy na jedna maszyne, czy nawet wziąć w leasing, który będzie droższy niz sprzęt do spawania.