Wpis z mikrobloga

Szukam od dłuższego czasu zegarka do monitorownia aktywności w ciągu dnia, ile przejdę kilometrów, ile dziennie wchodzę po górą do tego podobają mi się funkcje w garminie:
- Monitor energii body battery®
- Pomiar stresu
- Pulsoksymetr
- Zaawansowane

Generalnie, okazyjnie biegam, rower do pracy i w pracy ciągle chodzę, wchodzę. A więc dobry sprawny GPS.

Celowałem w coś z 3 garminów:
a) Vivoactive 4
b) Venu
c) Instinct

Kompletnie nie zależy mi na NFC, muzyka w zegarku, spotifaje itd.

Lecz zwątpiłem po wpisie Mirka: https://www.wykop.pl/wpis/53744993/czy-u-was-pomiar-stresu-w-zegarkach-garmin-jest-w-/

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Więc może lepiej kupić jakąś opaskę, czy Huawei GT2 Pro? Skoro garminy nie do końca monitorują sen, stres itp?

#garmin #smartwatch #huawei #smartband
  • 7
@Dzokatazullo: a ktora z tych opasek DO KONCA monitoruje sen i stres?
Opieraja sie na danych ktore zbieraja, a nastepnie podstawiaja pod mniej badz bardziej skomplikowany, opatentowany, ale nadal wymyslony przez czlowieka wzor.

Jak chcialbys badac stres z samego pulsu, czy tez z natlenienia krwii?
Na jakies zasadzie opaska ma ci wykryc czy jestes w fazie rem, czy po prostu lezysz na plecach z otwartymi oczami?
Licznik krokow to akcelerometr w
@Dzokatazullo: trzeba po prostu przyjac, ze czesc z tych informacji jest po prostu niedokladna i daje wyniki pogladowe.
W zadnym stopniu nie umniejsza to przydatnosci zegarka w trakcie treningow, do ogolnego pogladu na stres, zmeczenie potreningowe, dzienna aktywnosc itd. Ale czesciowo przez porownanie danych z innych dni, niz konkretnego wskazania typu "dzis poziom stresu wysoki" albo "malo snu glebokiego".
@Dzokatazullo: monitorowanie snu po prostu nie działa. Na fenix 6 jest niby coś poprawione a i tak jest strasznie słabo. Miałem kiedyś Fitbita Charge 3 i tam jakoś działało. Na Garminach może dobrze działa jak zawsze kładziesz się i wstajesz o tej samej porze i taką ustawisz w aplikacji.
@PurpleHaze: Fenix 6 już chyba nie da się oszukać krokomierza machając tylko ręką. Co do reszty zgoda. Pomiar stresu czy poziomu tlenu we krwi z takich urządzeń mija się z celem. To są tylko przybliżone wartości
Fenix 6 już chyba nie da się oszukać krokomierza machając tylko ręką.


@patrol798: samo machanie ręką może i tak, ale jak jadę samochodem to potrafi coś tam nabijać. Forerunner 645 na początku podczas prowadzenia nabijał setki kroków, ale z którąś aktualizacją softu to poprawili i praktycznie daje takie same wyniki jak fenix 6.