Wpis z mikrobloga

Zbiórki pieniędzy na ciężko chore dzieci są dowodem zdemoralizowania ludzkości i jej oderwania od rzeczywistości.

Zawsze mowa w takim przypadku o grubych, grubych sumach idących w miliony aby uratować jednego człowieka z jakąś ultrarzadką chorobą. I niemal zawsze towarzyszą temu żale rodziców, którzy oczekują pomocy i nie rozumieją "dlaczego właśnie to nas to spotkało, dlaczego to nasz bombelek umrze przez tę straszną chorobę".

Już tłumaczę.

Bo świat nie jest miłym, przyjaznym miejscem, gdzie kwiatki pachną, ptaszki śpiewają a życie płynie w powszechnej harmonii i szczęściu. Przykro mi, że wam się zdarzyło takie coś, ale można było o tym pomyśleć wcześniej. Nikomu nie życzę takiego nagłego otrzeźwienia i zderzenia z rzeczywistością, ale podjęliście to ryzyko więc ponoście konsekwencje. Mogliście wybrać #antynatalizm. Tylko dziecka żal.

A wpłacanie kasy na takie beznadziejne, ciężkie przypadki to bezsens. Gdyby ludzie używali rozumu zamiast emocji to wpłaciliby te pieniądze nie wiem, na jakiś fundusz wymiany pieców czy cokolwiek sensownego. Większy pożytek dla wszystkich (także słodkich bombelków) i więcej ludzkich istnień uratowanych, ludzi którzy inaczej zdechną na raka płuc czy inne gówno.

#niepopularnaopinia
  • 27
@johnny_tomala: z tymi piecami to się zgadzam - sensowniej by było przeznaczyć tę kasę na budowę elektrowni atomowej czy inwestycję w odnawialne źródła energii niż kilka milionów na jednego dzieciaczka, który i tak umrze i tak umrze, za czyste powietrze dałoby się uratować dużo więcej istnień - chociaż rozumiem rodziców tego dzieciaka, też bym robiła wszystko co w mojej mocy, żeby "kupić" trochę więcej życia swojemu dziecku.
sensowniej by było przeznaczyć tę kasę na budowę elektrowni atomowej czy inwestycję w odnawialne źródła energii niż kilka milionów na jednego dzieciaczka, który i tak umrze i tak umrze, za czyste powietrze dałoby się uratować dużo więcej istnień


Elektrownie węglowe nie trują powietrza, bo wydzielają tylko co2 i wodę, a żadna z tych substancji nie jest dla ludzi toksyczna.
Za smog odpowiada w 80% palenie w plecach paliwami stałymi, reszta to transport
@pat1ryk: serio to pierwsze o tym słyszę, możesz podać jakieś konkretniejsze źródła na ten temat? Przecież palenie węglem w piecu truje powietrze, prywatnie w domach, więc jak to działa w elektrowniach węglowych?
@johnny_tomala: jeśli jest szansa na uratowanie dzieciaka to dlaczego tego nie robić? Postaw się na miejscu rodziców. Mają się poddać na starcie i żałować przez resztę życia, że nie spróbowali? Chłopczyk w mojej okolicy urodził się z wadą nogi (już nie pamietam konkretnie jaką). W Polsce nikt nie podjął się operacji i leczenia. W USA znalazł się lekarz który go uratował. Rodzice uzbierali ponad 2 mln złotych. Dzięki pomocy obcych ludzi,
@Bellie: w elektrowniach masz filtry o najwyższych możliwych parametrach, które narzuca Unia. Obecnie filtry w Bełchatowie wyłapują 99,997% wszystkich zanieczyszczeń, więc do atmosfery leci praktycznie sam dwutlenek węgla i woda.
Źródło mogę znaleźć jutro jak będę w domu, ale z zawodu jestem energetykiem, byłem w Bełchatowie i sam widziałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@johnny_tomala: zesrałeś się. Wybierz jedną z osób, którym najmocniej w życiu kochasz i powiedz mi, że jesteś w stanie z kompletnie z zimna krwią na nią spojrzeć i pomyśleć, "nie zrobię nic dla ciebie, bo to się ekonomicznie nie opłaca" i od tak pozwolić jej umrzeć nie robiąc nic. Obiektywnie masz rację, ale subiektywnie wygląda że #!$%@? o życiu wiesz, i jesteś freerhinkerem tak bardzo woke
zdemoralizowania ludzkości i jej oderwania od rzeczywistości.


@johnny_tomala: nie, robi to bo po prostu może. jak by trzeba żyć efektywnie ot właśnie tracisz życie siedząc na wkopie

Gadasz jak by życie miało jakiś konkretny cel do jakiego trzeba dążyć. Ktoś czyje potrzebę pomocy, daje datek. Dzięki temu spełnił potrzebę poczucia się lepszy? tak? no to git. cel wykonany mózg przybija sobie piątkę. Tak samo ty wcinasz jakieś smaczne żarcie bo tak