Wpis z mikrobloga

@kmik: Z tego co widziałem na internetach to bardzo dużo speców do drobniejszych rzeczy używa pił typu japońskiego. Chyba największa dokładność uzyskują. Ale sam nie testowałem. Ja rżnę ukośnica :-)
@kmik: to zależy jak duże i jak dużo tych desek będziesz ciął. Bo tak do wczepów(np. połączenie typu jaskółka) powinieneś użyć grzbietnicy, bardziej uniwersalna będzie z kolei płatnica(pewnie jak sobie piłę ręczną wyobrażasz to masz przed oczami ten typ). Patrząc na to jeszcze z innej strony są jeszcze piły ramowe z różnymi brzeszczotami. A gdyby tego było mało to jeszcze każda z tych pił występuje w kilku rodzajach - do cięcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjung: No to chyba najbardziej by mi się przydała płatnica, ale taka wersja pomniejszona. W sumie to będę deski, żeby zrobić skrzynkę, albo docinał ewentualnie formatki, żeby zrobić jakiś nieskomplikowany mebel, albo lampe. Tylko wydaje mi się, że taka standardowa płatnica jest zbyt duża.
dobra ręczna piłka


@kmik: Każda, jak jest ostra.

Jakiego sprzętu używacie?


Dowolnej, byle ostrej. Szkoda kupować jakiegoś kosmosu za tysiące cebulionów, który potem weźmie twój sześcioletni bombelek i będzie jeździł z nudów po betonie, bo fajny dźwięk.