Wpis z mikrobloga

Mirki jestem w trakcie kupna samochodu dokładniej Peugeot 207 2006 1.4 16v i sprawa jest następująca. Dziś byłem w warsztacie żeby zrobić oględziny przed zakupem i wyszło że do wymiany jest simmering między skrzynia a silnikiem, miska olejowa i chłodnica. Koszt naprawy to około 2k - 900 simmering,wymiana miski 600 i chłodnica 400. Miskę można było by uszczelnić ale myślę że to bezsensowne. Sprzedający schodzi z ceny ponad połowę naprawy czyli 1k. I teraz pytanie bo jestem zupełnie zielony w tych sprawach a to moje pierwsze auto czy cieknący olej i wymiana simmeringa to nie jest jakaś grubsza sprawa i czy nie pociągnie za sobą kolejnych wydatków ? #motoryzacja #auto #warsztat #peugeot
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tolerancja_Absurdu: jak nie zrobisz simmeringu to zaoleisz sprzęgło i zacznie się ślizgać, z drugiej strony zrzucenie skrzyni do wymiany simmeringu to też demontaż sprzęgła, wiec jeśli jest w średnim stanie, a chcesz auto na dłużej to warto też wymienić tarczę, docisk i łożysko oporowe (wszystko jest w zestawie)