Wpis z mikrobloga

G2NK BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 15 [Rozdział V, 54lvl]

W V rozdziale trochę kręciłem się w tą i z powrotem. Wypiszę w punktach co mniej więcej zrobiłem zrobiłem.

- przeprowadziłem Tablina przez przełęcz
- wziąłem zadanie od Bengara i wyczyściłem okolice
- zręczność +11 (do 94) u Diego (mogę już używać wszystkich bonusów)
- oddałem pazury dla Lutero, kupiłem szczaw królewski
- powiedziałem Fernando że sprzedaje broń i dałem się przekupić (dodatkowy exp), ale wyrzuciłem dowody (list i pierścień) przed rozmową bo inaczej zniknęłyby, potem zaniosłem dowody do Martina i tak czy inaczej Fernando trafił do więzienia
- oddałem pierścień Laresowi + dialog o uratowaniu zaginionych to 500XP
- wszystkie opcje dialogowe u Garvella to 1000XP (powrót Monty'ego + informacje o orkach)
- zadanie z Fellanem 250xp, dialog związany z transportem broni przez bandytów u Elvricha 250xp, dialog z ziołami u Constantino 250xp + kupiłem u niego 2 szczawie i smoczy korzeń (zrobiłem miksture siły)
- wszystkie opcje dialogowe u Cavalorna to 750XP + 500XP (za przyniesienie sakwy z GD), dialog u Myxira 250XP

I teraz uwaga. Nie wypiszę tych wszystkich rzeczy, to są przykładowe, które pozbierałem gdzieś tam na starcie V rozdziału. Dzięki temu możecie zobaczyć, że po zsumowaniu tego wszystkiego ilość expa jest duża i ma to duże znaczenie jeśli chcemy wbić jak najwyższy level (zaraz ktoś napisze, że nie ma sensu czekać do V rozdziału – nikomu nie każę tego robić, ale ja robię, poza tym odpalanie większości tych dialogów w 1/2 rozdziale jest po prostu nieopłacalne i niewiele nam to da gdy będziemy dostawać te marne 50/100 expa za dialog).

- Vatras gadał coś o mordowaniu niewinnych. Ogólnie daje 3 ostrzeżenia i po trzecim nie można już z nim rozmawiać. Po pierwszym ostrzeżeniu trzeba go unikać do końca V rozdziału aż wybijemy wszystko. Gdybym po drugim ostrzeżeniu zabił kogokolwiek, to miałby już focha. Dlatego gdy mamy już wszystko zrobione, idziemy do niego, dostajemy drugie ostrzeżenie i przepraszamy go za to i zabieramy go na statek. W tym momencie nie można już nikogo zabijać żeby nie zepsuć.
Oddałem mu kamienne tabliczki za które było 720XP + 200 za jakieś zadanie.
- 1000XP za wróżbe od Abuyina + 500XP za oddanie mu miodowego tytoniu
- w gildii złodziei: od Jespera dostałem klucz do drzwi za którymi była skrzynia pozwalająca ukończyć zadanie ze skrzynią mistrza złodziejstwa, w skrzyni miks zręczności; sekstans dla Ramireza; kradzież kieszonkowa na wszystkich; zabiłem ich
- zręczność +1 za pokazanie gestu złodziejskiego Rengaru
- szczaw od Sagitty; wypiłem 3 mikstury zręczności + 10 mikstur stworzonych + kamienne tabliczki zręczności + 25 jabłek 1siła + zjedzone 4 goblinie jagody
- okazało się, że brakuje mi jeszcze jednego szczawiu, był to szczaw obok kręgu w lesie
- zabiłem demony w wieży Xardasa; wziąłem list od Lestera
- podziemia klasztoru, jako kapitana wybieram Torlofa, ale gadamy o tym najpierw z Jorgenem, idziemy do Pyrokara i robimy zadanie z wieżą Xardasa (musimy zabić demony) za co dostajemy 1000XP, ale Jorgena i tak nie biorę jako kapitana
- gadam z Morgahardem i robie zadanie dla Lee
- biorę do załogi Miltena, Lee, Gorna
- zadanie "bajer" dla Dara (nagroda amulet +10 zręczności): oddajemy mu pierścień orkowego herszta będącego przy moście (tam gdzie we wcześniejszych rozdziałach stoi rabuś chcący od nas pieniądze za przejście)
- gulasz od Thekli, ciężka zbroja od Benneta + biorę go do załogi
- wysyłam Wilka na farmę Bengara, potem idę do Malaka i mówię mu że może wracać bo jest bezpiecznie
- oddaję zadanie dla Bengara, biorę Angara do załogi

W Jarkendarze:
- jakieś dialogi za exp u Saturasa + oddaję mu Szpon
- wchodzę dopiero teraz do teleportów dostając za każdy 250XP + oddaję Merdarionowi zadanie (to można zrobić wcześniej bo ilość expa jest taka sama, jedynie za wejście w portal jest exp 50*rozdział)
- obóz bandytów: okradam resztę osób, dialogi z Lucią, oddaję resztę bagiennego ziela dla Fortuno (520XP), piwo dla Scatty'ego 1250XP, zabijam wszystkich w obozie
- piraci: u Henry'ego wbijam 16% w dwuręcznej, na pozostałych kradzież kieszonkowa standardowo i zabijam ich. Samuel miał przy sobie ziarna czerwonego pieprzu. Nie wiem od czego to zależy, czy to jest losowe, czy jak. Zdarzyło mi się to teraz chyba drugi raz (pamiętam, że kiedyś raz to się zdarzyło na pewno), bo jak zabijałem go przy poprzednich przejściach to nie miał. Także będzie na trzecią miksturę dusz.
- wszystko wyczyszczone więc można wracać

- wyczyściłem resztę terenów w Khorinis (głównie jaskinie z jaszczuroludźmi), niestety zapomniałem o jednej jaskini z jaszczuroludźmi :(
- w lesie spotkałem Rosi i Tilla (nie musimy ich prowadzić, wystarczy teleportować się gdzieś a oni zostaną przeniesieni na farmę gdzieś w okolicy Sentenzy; jeśli po tp na farmę ich nie będzie, to oddalamy się trochę od tego miejsca, wracamy i powinni się pojawić)
- stwierdziłem, że tak czy inaczej zostaną mi punkty nauki więc dałem jeszcze 5% do dwuręcznej, przeczytałem tabliczki i mam 80%
- zebrałem ten brakujący szczaw i zrobiłem miksturę zręczności + kolejne 25 jabłek to +1 siły
- w Górniczej Dolinie wyczyściłem wszystko co zostało (również kopalnie); zadanie z Urshakiem; zabiłem wszystkich w zamku żeby sie pozabijali się z orkami, na końcu otworzyłem bramę i zabiłem orków; rozmawiam z Brutusem, po otwarciu bramy jest opętany więc zbieram z niego almanach (oddajemy go Vatrasowi w VI rozdziale)
- w Khorinis wybijam już ludzi na farmach, w mieście, klasztorze, karczmie Orlana
- jeszcze ktoś mi przypomniał o tym, że można oddać ziołowy tytoń ogrodnikowi w górnym mieście więc to zrobiłem
- powiedziałem Torlofowi o otwarciu bramy i został moim kapitanem

Nie wziąłem do załogi Biffa i Wilka. O pierwszym zapomniałem, a drugiego nie wiedziałem że da się zabrać po tym gdy wyślemy go na farmę Bengara (teraz już wiem). Giriona i Mario bierzemy na końcu bo oni mogą przekroczyć limit załogi w przeciwieństwie do pozostałych.
Okej, tak jak wspomniałem jest to mniej więcej opisane więc pewne rzeczy mogłem pominąć. 54 level, ale kilka rzeczy poprawić i byłby 55 spokojnie. Na kilku rzeczach straciłem expa, w sumie całkiem sporo, ale to napiszę w podsumowaniu przy VI rozdziale.

Cała rozpiska rozdawania punktów nauki:


Wszystkie części na tagu: #gothickusznik
#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 15 [Rozdział V, 54lvl]


W V rozdziale trochę kręc...

źródło: comment_1606655483xpFmo0QYW0Mn2GoUY5eM4E.jpg

Pobierz
  • 15
@kRpt: Niezłą eksterminację NPCów tam zrobiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi jednak mimo wszystko szkoda wybijać ludzi. Zabijam tylko tych, których śmieć ma uzasadnienie w fabule (questach głównych lub pobocznych).

Ile expa wpadło za oddanie tytoniu ziołowego? Ja to zawsze robię w I albo II rozdziale i wtedy wpada 100, ale w V jeśli jest mnożnik to chyba powinno być 250 (5x50)?

Ciekawa sprawa z tymi ziarnami
@kRpt: Odpaliłem przed chwilą starego save'a z V rozdziału sprzed wypłynięcia na Dwór Irdorath i przebiegłem się do Jarkendaru, żeby pobić Samuela (bo można go jednak pobić bez zabijania). Nie miał przy sobie ziaren czerwonego pieprzu więc to najwidoczniej losowa sprawa. Chyba, że to zależy od gildii... Ja grałem ostatnio paladynem.
@Davos87: z wiki "Istnieje szansa, iż Greg po podróży do Jarkendaru będzie posiadał te ziarna w swoim ekwipunku. Garret i Samuel również mają szansę na posiadanie danego składnika."
@kRpt: Odpaliłem przed chwilą raz jeszcze tamtego save'a i poszedłem pobić Garreta, Grega i Samuela. Dwaj pierwsi nie mieli ziaren, ale Samuel co ciekawe tym razem miał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nieźle, zapamiętam to na przyszłość, żeby przy kolejnym przechodzeniu Gothica podskoczyć do nich po te ziarna :)