Wpis z mikrobloga

Cześć, serdecznie zapraszam na nowy odcinek w ramach #pannoramixtrip - jest to ostatni odcinek w tym sezonie podróży. I grudniowy FAJRANT :)

Górny Śląsk inaczej: Z perspektywy cegły, szkła i metalu

Pierwszy odcinek w maju był o Śląsku i ostatni też jest. Tym razem przedstawiam temat z mojej pracy magisterskiej sprzed 11 lat. Moja żona też pisała o zabytkach techniki i architekturze Górnego Śląska. Cieszyć się należy z faktu, że faktycznie po tych wielu latach wiele obiektów, które było ruinami, albo mogło tak skończyć, uzyskało nowe życie m.in. w ramach Szlaku Zabytków Techniki. Dzięki temu coraz więcej osób ma możliwość i motywację do odwiedzenia Górnego Śląska, tego miejskiego.

Zebraliśmy kilkanaście miejsc od Cieszyna po Tarnowskie Góry. Jest #ustron #pszczyna #siemianowice czy #swietochlowice kilka nagraliśmy tuż przed zamknięciem lub w ostatni dzień.

wołam też wszystkich spod tagu #slaskiewykoppiwo i #slask jako ekipę, która chciałaby wspomóc pozytywny obraz Śląska w promocji na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pannoramix - Cześć, serdecznie zapraszam na nowy odcinek w ramach #pannoramixtrip - j...

źródło: comment_16066630852sRkBuQKmderAJtUiQLJtx.jpg

Pobierz
  • 12