•  

523 + 1 = 524

Tytuł: Cokolwiek wybierzesz
    Autor: Jakub Szamałek
    Gatunek: thriller
    Ocena: 9/10

O jej, jakie to jest dobre! Po książkę, jak po kilka innych ostatnio sięgnąłem zachęcony opisem na tagu. Czasami czytanie wypoku ma pozytywne skutki!
    Sama książka jest napisana tak, że 450 ebookowych stron łyknąłem w dwa wieczory. Czyta się przyjemnie, historia wciąga. Tak, że nie wiadomo kiedy książka się kończy.
    Sama opowieść jest tak napisana, że gdzieś w 1/3 stwierdziłem "Szamałek! Wiem jakie jest rozwiązanie zagadki! Nie dla mnie, wytrawnego czytelnika, takie proste zagadeczki. Podałeś wszystko na tacy!" Po czym, po kilkunastu stronach, okazało się, że tak, że miałem rację co do rozwiązania, ale niekoniecznie co do samej historii, bo ta zagadka to dopiero preludium do reszty historii.
    Wyraziści bohaterowie, zwroty akcji, przestępczość internetowa, trochę szczegółów technicznych. Nienachalny wątek miłosny. Wszystko podane w zgrabny, dynamiczny sposób, we właściwych proporcjach. Kilka trafnych przemyśleń przemyconych jako dygresje (coś, co bardzo lubię, jak choćby - teraz z pamięci, to nie dosłowny cytat - "druga żona wie, że "dopóki śmierć nas nie rozłączy" to tylko taka figura retoryczna"). Czego chcieć więcej od dobrego thrillera?
    I, jako, że powyłączałem te wszystkie śledzenia progresu w trakcie czytania, tak, jak i numerację stron, to samo zakończenie też przyszło niespodziewanie. Że jak to już epilog?
    Przygody Julity Wójcicikej na tyle mnie wciągnęły, że od razu zacząłem kolejny tom cyklu.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter

źródło: cdn-lubimyczytac.pl