Wpis z mikrobloga

Macie może pomysł jakie potrawy czy sałatki mógłbym zrobić na wigilię? Mogą być jakieś mięsne, w sumie to wszystko może być byle nie zawierało śledzia xD Generalnie sałatkę ziemniaczaną, barszcz, pierogi itd. - czyli takie "podstawowe" będę robił, ale na te święta chciałem jeszcze kilka innych, nowych smaków popróbować. Liczę na Was mireczki! ʕʔ

#gotujzwykopem #wigilia #gotowanie #wypieki #swieta #kiciochpyta
  • 20
@mirekkomputronikel: Polecam kulebiaka, robiłam w zeszłym roku z lekko słodkawego ciasta drożdżowego w kształcie ryby, w środku też była rybka. Zupa grzybowa, albo rybna, albo słodka migdałowa. Ryba nadziewana, pulpety po żydowsku. Można zrobić kutię, fuczki, białą fasolę z czostkiem i natką pietruszki, gołąbki z kiszonej kapusty nadziane kaszą gryczaną z grzybami (to już dość lokalne potrawy). Zależy ile chce ci się bawić i ile gąb siądzie do koryta.
@mirekkomputronikel: u mnie na stole muszą być dwie rzeczy - ryba po japońsku i carpaccio z buraka, tyle mi wystarczy na całe święta :D Przepisy bardzo proste, do zrobienia kilka dni wcześniej i podania na zimno.
Tylko carpaccio marynuję, a nie kładę od razu upieczonego buraka na talerzu. Wystudzić, obrać, pokroić, wrzucić do marynaty na minimum dwa dni - olej, ocet jabłkowy, sos sojowy, czosnek, czerwona cebula, miód. Potem wykładasz na