•  

  542 + 1 = 543

  Tytuł: Życie to jednak strata jest
  Autor: Andrzej Stasiuk, Dorota Wodecka
  Gatunek: wywiad
  Ocena: ★★★★★★☆☆☆☆

  Do tego, żeby przeczytać coś Stasiuka zbierałem się od dawna. On tak co jakiś czas przewijał się gdzieś w moich rozmowach czy "czytaniach". Ostatecznie zachęcił mnie do tego cytat: "To piękna rzecz przepierdolić kawał życia. Tę jedną, jedyną rzecz, którą się dostało. Na to trzeba mieć gest. Nie można być ściubolem, co to liczy każdą godzinę, że to trzeba tak, a to trzeba tak. Życie to w końcu strata jest."
  I właśnie z racji tego ostatniego zdania, może trochę nietypowo zacząłem przygodę z tym autorem właśnie od tej książki. Jest niesamowitym źródłem cytatów, chyba nigdy nie zaznaczyłem ich aż tyle, a moja wersja ebooka miała tylko 93 strony. Z niektórymi tezami, które Stasiuk prezentuje się zgadzam w pełni, z innymi mniej albo wcale. Ale nawet te drugie są warte uwagi. A może szczególnie one. Rzadko mi też się zdarza, że po przeczytaniu rozdziału czy dwóch odkładam książkę żeby pomyśleć o tym, co właśnie przeczytałem, a tutaj tak właśnie było. Z tym, że czytam głównie beletrystykę.
  Książka jest ciekawa, bo ciekawy jest rozmówca, jednak mniej więcej od połowy miałem wrażenie, że w kółko jest o jednym i tym samym. Może to przez pytania, które Stasiukowi zostają zadawane. Może dlatego, że ma on swoje zdanie i twardo się go trzyma. Może dlatego, że jak sam twierdzi są sprawy, które go interesują i o nich mówi, i są takie, które go nie interesują, albo nie ma o nich pojęcia i nawet podpuszczany nie chce na takie pytania odpowiadać.
  W każdym razie do samego autora na pewno jeszcze sięgnę, bo zawsze czułem pociąg (intelektualny albo duchowy, dla jasności) do wszelkiej maści wywrotowców, jak ja ich nazywam, czy odszczepieńców, jak nazywa ich Stasiuk. Ocena taka, a nie inna, bo oceniam samą książkę, a nie obraz Stasiuka, który po przeczytaniu tych rozmów mam gdzieś w głowie.

  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

  #bookmeter

  źródło: cdn-lubimyczytac.pl

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (36)

  • avatar

   #rozdajo 1 z 2 Logitech G305 Hero Lightspeed by atencja się zgadzała na #blackfriday i #blackweek ᕦ(òóˇ)ᕤ

   Link zbiorczy do całej akcji: Black Week w MeblujDom - rabaty OD 15% (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   - Najważniejszą promką jest obniżenie o 20% cen modeli premium foteli Unique takich jak WAU, Hero, Spinelly, Ergotech i Space (ten ostatni nawet 22%)
   - Na pozostałe fotele od Unique przecena aż 15% - zobacz ranking foteli
   - Dużym zaskoczeniem jest dla nas współpraca producenta materacy od OPTIMUM gdzie obniżki zaczynają się od 20% i są lepsze niż niektóre lokalne promocje na topowe modele - w linku są poradniki i topowe polecane modele.
   - Fotele gamingowe z materiału Evolve PRO oraz Evolve GAMING Pro nieco taniej niż zwykle (spoko, wiemy, że tylko Markus z Ikei ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
   - Wszystkie produkty od firmy Halmar (stoły, krzesła, fotele, obrotówki, no wszystko) przecena -15% już zaaplikowana do cen produktu
   - Spora część mebli od Signal również na 15% (80% oferty)
   - Meble twarde od BogFran z przeceną 15%
   - Meble Helvetia 15% aż do 6 grudnia
   - Prawdziwe raty 0% w Credit Agricole na 3,6 lub 10 rat :)

   - Jeśli jakiś produkt jest w przedsprzedaży (niedostępny na stanach magazynowych) to gdy zamówisz dany towar po cenie promocyjnej również po takiej zostanie wysłany gdy pojawi się na stanach.

   O samym ROZDAJO (pierwsze z dwóch! W niedziele kolejne, jeszcze większe, tzw dawka przypominająca ):
   • Udział biorą wszyscy, nawet zielonki ale tylko te, które założyły konto przed rozdajo
   • Losowanie tego rozdajo o 17:00 jutro przez Mirkolos czy Mirkorandom - w zależności co tam działa i start z kolejnym, znacznie większym.
   • Koszty wysyłki pokrywamy my (Paczkomat, DPD, GLS)
   • Jeśli zwycięzca się nie zgłosi na PW w 24 godziny od wygranej losujemy ponownie (i tak w kółko aż ktoś potwierdzi)

   Powodzenia Mireczki i Mirabelki!

   P.S W sprawie porad co do zakupów prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub na fejsie - w tym dosyć ruchliwym okresie postaramy się pomóc ale moce przerobowe mogą być skończone!
   pokaż całość

   odpowiedzi (7)

  • odpowiedzi (14)