Wpis z mikrobloga

Oddałem samochód do serwisu na wymianę oleju i kilka pierdół. W samochodzie był olej 5W40, zgodnie z zaleceniami producenta a serwis wlał nowy olej 10W40. Czy to jest niezgodne ze sztuką? I czy to może wpłynąć negatywnie na pracę silnika? Silnik ma 200tys przebiegu, benzyna 2.5 litra. Nie chcę kręcić małysza niepotrzebnie ale mam dylemat, bo z 3 rzeczy które chciałem to jedną zrobili źle(ten olej) a jednej nie zrobili wcale...
#samochody
  • 6
@szczypek45: nie ma czegoś takiego że leją olej jaki chcą, albo leją z Tobą ten co ustaliles albo ten jaki zaleca producent. Niech robią płukankę i leją odpowiedni. Nie chodzi o kase itd, chodzi o ich samowolke etc. Jak chcesz jezdzic autem dlugo i bezawaryjnie lej olej taki jak zalecił producent, tylko skróć interwał wymiany do 10-15tys
@szczypek45: Dziadowski serwis, cieszę się że mam możliwość samodzielnej wymiany. Jeżeli producent zaleca 5W40 to taki się leje niezależnie od przebiegu. Jeżeli zaleca 5W40 i 10W40 to można nalać 10W, ale nadal lepiej 5W bo to po prostu lepszy olej. W moim poprzednim samochodzie (Mazda) lałem 5W30 do końca, 500kkm przebiegu i nic się nie działo a nalewanie 10W40 do tamtego silnika skutkowało zapieczeniem się pierścieni olejowych w rowkach tłoków często