Wpis z mikrobloga

@Emprzem: Weź tu jeszcze wstaw kadr z jakiegoś filmu o jednym z przodków Pana Jezusa, królu Dawidzie i zacznij żartować że hehe jak to tak przedstawiać kogoś z bliskiego wschodu jako białego mężczyznę o rudych włosach.
@Yukiko: @Don_Pelayo: @Okcydent: @jakub-dolega: Jezus najprawdopodobniej wyglądał mnie więcej tak.

Jak sami widzicie wizerunki bohaterów kultury dostosowuje się do odbiorców. Tak jak Jezus w Europie jest biały w Azji skośnooki a w Afryce czarny.

Tak samo w filmach/grach oddaje się w miarę przekruj tego jacy są widzowie, są czarni widzowie są czarni bohaterowie. Dużo kobiet chodzi na filmy, zróbmy ważna postać kobieta. Film oglądają Chińczycy damy chińczyka.

Swoją
źródło: comment_1607636585NP2pD9przhEdTq8hdMnuYM.jpg
@Emprzem: Z tego co mi wiadomo to miał być wizerunek przeciętnego mieszkańca ówczesnej Palestyny. Jakby ktoś za 2000 lat postanowił odtworzyć wizerunek przeciętnego Polaka z dzisiejszych czasów to zdziwiłbyś się jak bardzo mógłby odbiegać on od twojego czy mojego wyglądu. Dzisiejsi Żydzi również potrafią mieć różne odcienie skóry. Poza tym jak wcześniej wspominałem jeden z przodków Jezusa był rudy, nie sądzisz chyba że rudzi mają aż tak ciemną karnację? i o
źródło: comment_1607638816pVJKqpARjeaS0UbFeO3dph.jpg
@Emprzem:

Jak sami widzicie wizerunki bohaterów kultury dostosowuje się do odbiorców. Tak jak Jezus w Europie jest biały w Azji skośnooki a w Afryce czarny.


A jeszcze co do tej Afryki to w Etiopskiej sztuce religijnej, choć często Jezusa przedstawiało się jako czarnoskórego, to jednak niejednokrotnie malowano go jako białego mężczyznę.

Co do reszty twojego wpisu, to mimo wszystko tworzenie wizerunku Chrystusa ma inny cel niż tworzenie filmu, w przypadku tego
@Don_Pelayo: @Don_Pelayo: @jakub-dolega: nie chodzi jak dokładnie wyglądał, chodzi o to ze od zawsze wizerunek postaci czy to historycznych czy z kultury był dostosowany do odbiorców.

I to nie jest wyraz żadnego lewactwa czy poprawności politycznej tylko normalny znany od tysięcy lat proces kulturowy.

Po wielkiej emigracji Polaków do UK tez zaczeli się pojawiać w angielskich serialach/programach Polacy i nikt poza angielskimi nacjonalistami nie miał z tym problemu, a
Po wielkiej emigracji Polaków do UK tez zaczeli się pojawiać w angielskich serialach/programach Polacy


@Emprzem: Tak, te wszystkie programy gdzie Nelson Mandela był podmieniony na Polaka. Albo Hrabia Dracula był z Polski a nie z Rumunii, bo w końcu postać fikcyjna, kto by tam się trzymał kanonu. XD
@Pajakoss: Niby czemu? W Rzymie niewolnictwo nie było nigdy powiązane z rasą, musiało ci się #!$%@?ć z USA ( ͡º ͜ʖ͡º) Spora część imperium rzymskiego znajdowała się w Afryce, murzyn to nie był dla nich jakiś diaboł nie wiadomo skąd. Berberami rycerze okrągłego stołu to już mogliby być zupełnien a luzie ¯\_(ツ)_/¯
@JakubWedrowycz: W tamtym okresie portrety były idealizowane a osobom obecnym na salonach nie wypadało posiadać opalenizny która była symbolem osób z niższych warstw społecznych - chłopi nabywali ją w polu, tak więc przedstawienie BBC wcale nie musi być tak daleko od rzeczywistości, a napewno jest bliżej niż portret przygotowywany pod katowskim toporem.