•  

562 + 1 = 563

Tytuł: Amerykański brud
    Autor: Jeanine Cummins
    Gatunek: literatura piękna
    Ocena: ★★★★★★★★★☆

Lydia i jej ośmioletni syn Luca jako jedyni ocaleli po ataku kartelu na ich rodzinę, który notabene był zemstą za dziennikarską działalność męża Lydii. W obliczu śmiertelnego zagrożenia ze strony kartelu kobieta wraz z synkiem postanawia spróbować wydostać się z rodzinnego Acapulco podążając w kierunku północnym - docelowo do USA. "Amerykański brud" to powieść drogi. Nie jest przesadnie upolityczniona. Ukazuje ludzką wolę o przetrwanie i pomimo życiowych trudności ciągłą chęć do życia. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Nie ma tu nudnych momentów, czy siermiężnych opisów. Kolejne strony lektury pochłaniają się same, czyta się tą pozycję naprawdę dobrze. Można przywiązać się do głównych bohaterów, jak i należy zaznaczyć, że autorka zręcznie wkomponowywała w powieść kolejne nietuzinkowe postacie. Na dużego plusa zasługuje świetne polskie tłumaczenie. Spodobało mi się wplatanie w tekst hiszpańskich słówek (tłumaczenia na dole), co nadało powieści odpowiednio meksykański klimat. Jest też słownik na samym końcu książki. Podsumowując, to bardzo współczesna literatura, ukazująca ciężki los imigrantów oraz dominację karteli, które niszczą też życia zwykłych obywateli. Bardzo dobra powieść drogi, w dodatku niezwykle klimatyczna i zapadająca w pamięci.

#bookmeter #ksiazki

źródło: 845310-352x500.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

dobry milf leci na mnie i co chwile mnie zaprasza do siebie na ruchanie ale ja sie boje ze sie spuszcze w przeciagu 5 minut, wykop co robic #pytanie #seks #zwiazki

odpowiedzi (153)

Nie wiem co mnie bardziej triggeruje.
    To, że młodzieżowe słowo roku jest wybierane przez 30-letnich zoomerów, czy to że normictwo uważa, że "śpiulkolot" jest synonimem słowa łóżko.

Słowo śpiulkolot stworzył ktoś na potrzeby mema, na którym jest pies w stroju pilota. Później powstały wersje z psiulkowozem, psiulkoczołgiem itp. Sformułowanie "wsiadaj do śpiulkolotu" można rozumieć jako "pora iść spać" ale samo słowo "śpiulkolot" nie znaczy łóżko!

#gorzkiezale #zalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (160)

Witajcie Mirki i Mirabelki! (✌ ゚ ∀ ゚)

Szukacie prezentu na święta dla kogoś, kto lubi piwko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W takim razie trafiliście w dobre miejsce! Od lat zajmujemy się zaopatrywaniem domowych piwowarów w surowce i sprzęty niezbędne do produkcji domowego piwa! Zapraszam do zapoznania się z naszymi propozycjami na święta.

(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ https://twojbrowar.pl/pl/zestawy-startowe

Poza tym przygotowaliśmy dla was #rozdajo - kompletny zestaw sprzętowy i surowcowy ( Twój Browar Domowy Brewkit ), leci do osoby wylosowanej przez #mirkolos. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

W zestawie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do wyprodukowania pierwszej i każdej kolejnej warki piwa z Brewkitu!

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział? Wystarczy zostawić plusa! Losowanie jutro o godzinie 14. Wysyłka kurierem GLS/paczkomat inpost na nasz koszt!

Zapraszamy do zabawy! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#cebuladeals #piwokraftowe #craftbeer #pijzwykopem #twojbrowar #piwowarstwo #prezent #swieta
    pokaż całość

odpowiedzi (37)