Wpis z mikrobloga

Oneplus 5T umarł - nie działa ładowanie, głośnik, wibracje i minijack. Prawdopodobnie w najlepszym wypadku uszkodziło się gniazdko na płycie głównej, a w najgorszym padła płyta główna. W skrócie telefon strasznie się nagrzał, wyłączył się i po ponownym włączeniu 3/4 baterii wyparowało i przestały działać wyżej wymienione funkcje. To chyba znak, że po 3 latach w miarę bezproblemowego działania trzeba się z nim rozstać.

Chcę kupić coś do ok. 1500 zł. Głównie zależy mi na bezproblemowym działaniu przez 2/3 lata, szybkim ładowaniu i SoT na poziomie przynajmniej 6-7h. Jeśli się uda, to chciałbym mieć ładowanie bezprzewodowe i może jakąś wodoszczelność. Nie zależy mi w ogóle na aparatach i gnieździe minijack.
Wstępnie myślałem nad Realme 7 Pro, ale widzę, że za parę dni jest premiera Realme X7 Pro, może warto zaczekać? Coś jeszcze polecacie w podobnej kwocie?
#oneplus #realme #telefony #android
  • 19
@Frexor: Pixel 4a ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przesiadłem się z Oneplus 7 Pro i zakochałem się w tym telefonie, SoT mam 5,5h (non stop podłączona przez BT opaska, ale głownie siedzę na wifi - w pracy i domu). Idealnie w dłoni leży, ekran kozak, głośniki stereo no i czysty android z aktualizacjami w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca :D
@BooB: szkoda, że nie jest oferowany w Polsce. Nie mam znajomych w Niemczech, a na OLX/Allegro trzeba zapłacić za niego ok. 1700/1800 zł (,)
@Frexor: Z fnac.com możesz zamówić bezpośrednio do polski. W tym sklepie jak dodasz do koszyka i przez kilka dni nie kupujesz to ponoć dobry kod wysyłają na email jakby co. No i jest jeszcze opcja ze zwrotów pixele 4a z amazon.co.uk. Wtedy bezproblemu gwarancja ale 371 funtów za telefon po zwrocie to kpina.
@Frexor: No ale na allegro od Janusza prywaciarza i raczej bez gwarancji, a przy tym telefonie lepiej ją mieć. Ogólnie jest problem z realizacją więc polecam czekać na amazon lub kupić coś innego. Nie wiem czy wiesz i czy akceptujesz ze zwrotów ale jeszcze dziś masz -20% na niektóre telefony ze zwrotów na amazonie. Np. Galaxy S20+ w stanie praktycznie idealnym za 2200, ajest jest np. Nord 8gb za 1400 (a
@AllOver: w niemieckim MediaMark Pixel 4a 5G jest za ok. 1800 zł, ale oni nie chcą wysyłać przez mailboxde (,) Wersji bez 5G nie da się już zamówić w niemieckim sklepie google.
@k3lt: podobno konstrukcja/umiejscowienie anten jest skopane i telefon cały czas ma słaby zasięg + potrafi go zgubić. Na forum Samsunga jest masa tematów z tym problemem. Czytałem też o tym na Reddicie i Pepperze.
@Frexor: Jakies kompletne bzdury, gdyby bylo tak jak mowisz to trabil by o tym kazdy mozliwy serwis technologiczny a telefon zostalby pewnie wycofany ze sprzedazy. Zreszta w razie czego masz 14 dni na zwrot ale rob tam jak chcesz.
@k3lt: bzdury to raczej nie, bo to znany i dość powszechny problem. Chociaż też nie jestem pewien, czy aż taki SoT jest potrzebny przy codziennym użytkowaniu. Może na jakiś wyjazd w góry z włączonym GPS to dobra sprawa, ale myślę, że lepiej mieć trochę mniejszy SoT, ale za to lżejszy i poręczniejszy telefon. No ale i tak dzięki za propozycję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pixel 4a


@BooB: Naprawdę Przejście z OnePlusa 7Pro na jakiegoś Pixela czwartego A na plus w wielu aspektach? Nie chce mi się wierzyć. Na plus (też nie dla wszystkich) kompaktowość w 2020 roku, bo ciężko o to gdzie indziej, ale reszta? Sam rozważam właśnie zakup OP7Pro, patrzyłem też na Pixela, ale wydawało mi się/uważam(łem) (po wyglądzie/speckach), że to jednak niższa półka od OP7Pro.
@Filip69: oczywiście użytkowanie telefonu to kwestia bardzo indywidualna. Ja od zawsze byłem "geekiem" i gadżeciarzem, telefon zmieniałem raz w roku, miałem każdego Nexusa, miałem iPhony, Samsungi, na 7Pro przesiadałem się z 5T, bo wtedy byłem zakochany w OnePlus, głownie ich nakładce na androida. Teraz trochę "dojrzałem" co by nie powiedzieć że zrobiłem się stary i wiem do czego używam telefonu, na czym mi w nim zależy. 7 Pro oczywiście bebechami miażdży
@BooB: mam tak samo jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzisiaj zamówiłem Pixela 4a. Obecnie używam iPhone 11 i zaczął mi się nudzić + IPS LCD z tymi ramkami kiepsko wyglądają. Chcę telefonu mniejszego i koniecznie z asystentem google bo w aucie to jednak bardzo przydatne